Pavasara eksperimenti Riga Fashion Week 2009

Riga Fashion Week 2008
Atis Artemjevs

Autore: Olga Sedova

Gan modes industrijas profesionāļu, gan skaistu, stilīgu apģērbu un krāšņu, neaizmirstamu izrāžu vienkāršo cienītāju interesi raisīja 2009. gada pavasara-vasaras sezonai veltītā devītā Rīgas modes nedēļa. Tajā piedalījās vairāk nekā 60 modelētāju no dažādām pasaules malām – Lietuvas, Igaunijas, Francijas, Itālijas, Skandināvijas valstīm un, protams, Latvijas. Nedēļas ietvaros notika rokām darināto Damiani juvelierizstrādājumu ekskluzīvās kolekcijas skate.

Rakstura divdabīgums

Dizaineri nereti, meklējot iedvesmu, pievēršas mākslai. latvijas kuturjē Atis Artemjevs sižetu savai pavasara-vasaras kolekcijai atradis 50. gadu grieķu operas dīvas Marijas Kallasas daiļradē. Šķiet, ka viņam izdevies atklāt dziedones noslēpumu, aiz ārējiem panākumiem un mūzikas elka veidola saskatīt dziļu dvēseles drāmu.

Riga Fashion Week 2008

Riga Fashion Week 2008
Atis Artemjevs

Nevainojams sievišķīgums, krāšņs, augstprātīgs siluets. tērpi it kā salikti no platām atlasa lentēm, rišu un volānu kaskādēm. Vakartērpus un kokteiļkleitas papildina ekskluzīvi aksesuāri – pērļu kaklarotas, auskari, melni zīda galvas lakati. Atturīga, bezkompromisa krāsu palete – tikai tīri zilie, vīna un pērļu krāsas toņi. Nekādu spīguļu, nekāda mānīga spožuma – tāpēc ka gaismai jānāk no iekšas, no tās būtnes personības, kas tiks atzīta par cienīgu valkāt Ata veidotos tērpus.

Riga Fashion Week 2008

Pašizziņas brīdis

No Keitas tērpiem prātā palikušas bezsvara kleitas „paltraki” ar izbalojušām ziedu apdrukām un sirsnīgiem uzrakstiem, sievišķīgi ažūri apmetņi, kas gluži kā tīkls uzmesti uz pleciem un galvas, infantili krekliņi un miniatūras īsbikses.

Riga Fashion Week 2008
Riga Fashion Week 2008
Keita
Melnie ķirši

Diezgan brutāla, mistiski neprognozējama izdevās modes dizaineres Anitas Altmanes skate. Katra tēla un visas kolekcijas konceptuālā pabeigtība ļauj tajā saskatīt zināmu sižetu – kaut ko līdzīgu detektīvam, kurā katram personāžam ierādīta sava, pilnīgi noteikta loma.

Riga Fashion Week 2008
Anita Altmane

Noapaļotās formas, apjomīgie silueti, stingrie volāni un drapējumi, neparastās galvassegas, kas atgādina aukstos ieročus – nazi, šķēres, korķu viļķi – un līdz ar katra jauna modeļa parādīšanos uz „mēles” liek sirdij pamirt un apžilbina ar zaigojošiem akmentiņiem, dramatiskā krāsu gamma, kuru veido piesātinātas ķiršu, melleņu, aukstas un katrā ziņā melnas kafi jas krāsas toņi – tas viss stāsta par nepielūdzamu fatālismu kā par galveno motīvu šajā kolekcijā ar liktenīgo nosaukumu Black Cherry.

Riga Fashion Week 2008
Leļļu teātris

Katjas Šehurinas tērpu skate pilnībā bija veltīta bēdīgā Pjero tēlam. Garus kreklus atgādinošas kleitas, apjomīgas piedurknes, galifē bikses, kupli žabo, kā arī oriģinālais defi lē nedaudz groteskā formā atspoguļoja Pjero traģisko dabu.

Riga Fashion Week 2008Riga Fashion Week 2008
Noslēpta kaislība

Dizaineru duets māsas Ieva un Ilze Čečinas likušas akcentu uz katra tēla seksapīlu un sievišķīgo grāciju: leopardādas raksts kombinācijā ar daudzveidīgiem abstraktiem zīmējumiem, indigo un maiga vijolīšu krāsa.

Riga Fashion Week 2008
Riga Fashion Week 2008
Ieva un Ilze Čečinas
Rafinētais maigums

Lietuviešu dizainere Diāna Nevedomskīte atkal apliecināja savu meistarību un talantu vakartērpu veidošanā. Patiesu svaigumu izstarojošās un pavasarīgās garās kleitas atgādina tikko pavērušos eksotisku ziedu pumpurus – tirkīzzilus, pērļu krāsas, zilganmelnus… Brīvas un plūstošas līnijas, zīds un atlass apvienojumā ar caurspīdīgu organzu apņem sievietes fi gūru kā sengrieķu hitons, raisot asociācijas ar antīkas dievietes tēlu. Dekoratīvie izšuvumi un zīda apgleznojumi, kuru autore ir Raimonda Sīle, tualetēm piešķir neuzbāzīgu greznumu.

Riga Fashion Week 2008

Riga Fashion Week 2008
Diāna Nevedomskīte

Sievišķība Valentino garā, vakara frizūru romantiskās lokas, silueta grācija vedina uz domām par to, ka Diāna varētu kļūt par šogad pelnītajā atpūtā aizgājušā Valentīno Garavani cienīgu pēcteci.

Riga Fashion Week 2008
Riga Fashion Week 2008
Diāna Nevedomskīte
Individualitātes kults

Modelētājs Aleksandrs Pavlovs radījis modes namam Frazzo dzīvespriecīgu, krāšņu kolekciju, kurā augstāk par visu licis mūsdienīgas sievietes individuālo stilu, kas viņai ļauj jebkuros apstākļos saglabāt savu patību.

Riga Fashion Week 2008Riga Fashion Week 2008

Plānas kleitas līdz ceļgaliem, kuplas blūzes un platas bikses, eleganti zīmuļsvārki, romantiski volāni, dabiska, bet ne agresīva krāsu palete, kas atgādina svaigas lapotnes zaļumu, koka mizas sīvumu, rīta miglas vēsumu… Atmiņā īpaši palikuši košie ūdensnecaurlaidīgie mēteļi ar puķu un augļu attēlu apdrukām, kuri labi noderēs pastaigai vasarā, kad līst silts lietutiņš.

Riga Fashion Week 2008

Riga Fashion Week 2008
Frazzo
Modīga izmeklēšana

Rīgas modes nedēļas paspārnē īstenotā projekta Moment ietvaros savu kolekciju „Privātdetektīvs” demonstrēja dizaineru duets Mare & Rol’s. Izdomātā detektīvstāsta varoņi bija tērpušies bezizmēra, bagātīgi drapētos putekļmēteļos, vilnas un ādas kleitās, primitīvās un reizē ērtās platās žaketēs. Katrs tēls bija papildināts ar apjomīgu, seju apslēpjošu parūku, kas pastiprināja noslēpumainības sajūtu.

Riga Fashion Week 2008
Riga Fashion Week 2008
Mare & Rol’s
Totāls dekorējums

Projekts Moment Rīgas publiku iepriecināja ar krievu mākslinieka Sergeja Griņko un brita Zajada Ganema kopīgu kolekciju. To raksturoja daudzu brīnišķīgu aksesuāru izmantojums, drosmīgi koloristiskie risinājumi un daudzveidīgs auduma apgleznojums.

Riga Fashion Week 2008

Riga Fashion Week 2008
Sergei Grinko & Ziad Ghanem
Androgēns

Indra Miklāva un Artis Štamgūts visus patīkami pārsteidza ar savu tērpu emocionalitāti un katra elementa oriģinālo izpildījumu. Funkcionālisms atvirzīts otrajā plānā, turpretī tēla estētika likta radošā dueta jaunākās kolekcijas pamatā. Kolekcija vedina domāt par vīrišķās sākotnes neizsmeļamo spēku, iedziļināties cīnītāja, iekarotāja filozofijā. Agresīvajā toņkārtā dominēja asinssarkana un asfaltmelna krāsa.

Riga Fashion Week 2008

Riga Fashion Week 2008
Indra Miklava & Artis Stamguts
Deju grīdas ugunis

Igauņu dizainere Līsi Ēsmā rādīja fantāziju disko silā – futūristiskus tērpus, kas apbūra ar folijas mirdzumu un vienkāršus ornamentus veidojošu paješu mirdzumu. Kolekcijā ietilpst efektīgas kokteiļkleitas ar stingrām korsetēm un zvanveida svārkiem, kā arī bruņām līdzīgas vestes.

Riga Fashion Week 2008

Riga Fashion Week 2008
Liisi Eesmaa
Skandināvijas motīvi

Modes nedēļas ietvaros Rīgā tika īstenots ļoti interesants projekts Nordic Look, kurā bija ietvertas 32 Skandināvijas modelētāju kolekciju skates un dizaineres Evas Atlingas juvelierizstrādājumu izstāde.

Riga Fashion Week 2008Riga Fashion Week 2008
Nakts karaliene

Ievērojamās igauņu mākslinieces Rutas Tulvingas daiļrades iedvesmota, Oksana Tandita radījusi vairākas satriecošas ģeometriski pārdomātas un arhitektoniski drapētas vakara tualetes: mazās kleitas, kas dekorētas ar pāva spalvām kabarē stilā, dziļi dekoltē apvienojumā ar masīvu bižutēriju.

Riga Fashion Week 2008

Riga Fashion Week 2008
Oksana Tandit
No Comments Yet

Comments are closed

FOLLOW US ON