Riga Fashion Week. Kolekcijas Pavasaris-vasara 2011

Riga Fashion Week 2010
Žanete Auziņa

Novembra sākumā savu jauno un diezgan augsto līmeni apliecināja pasākums Riga Fashion Week. Tā dalībnieki prasīgo publiku iepazīstināja ar savām kolekcijām «Pavasaris- vasara 2011».

Žanete Auziņa. The Dreams Show

Kolekcijas konceptuālā filozofija balstīta  uz idejas pirmsākumu jebkurā radošā nozarē – no iedvesmas idejai līdz kvalitatīvam un pilnvērtīgam produktam. Kolekcijas „The Dreams Show” iedvesma ir ideju, krāsas toņu, materiālu, faktūras un formas izvēles rezultāts, ko radošai personībai piedāvā 21. gadsimta pasaules atspoguļojums. Krāsas toņu ietekmes rezultātā radošas personības prāts ģenerē idejas, kuru pirmsākums materializējas maketos un to attīstības nākamajā posmos: precīzos aprēķinos, konstrukcijās un vizuālos projektos.

Riga Fashion Week 2010
Atis Artemjevs. Seksuāla pavedināšana

Atis Artemjevs savā kolekcijā dod mājienu uz jaunatnes seksuālu pavedināšanu apvienojumā ar nevainību. Pateicoties sarežģītajai konstrukcijai, maigajām krāsām un koķetajām formām, kolekcija apvieno brieduma gadu jutekliskuma eleganto glamūru ar jaunības koķetuma rotaļīgumu.

Riga Fashion Week 2010
Natālija Jansone. Ruby

Kolekcija Ruby ir veidota no trikotāžas un 100% zīda. Trikotāžas auduma sastāvā ir tikai dabiskas šķiedras: kokvilna, viskoze un zīds. Visa kolekcija atstāj maigu un gaisīgu iespaidu, vieglais audums, šķiet, gluži vai apmīļo ķermeni. Kleitas, blūzes un vestes papildina cita citu un savstarpēji ir viegli kombinējamas. Lieliski piestāv jebkura vecuma un jebkuras komplekcijas sievietēm.

Riga Fashion Week 2010
Giedrius. Čaplins

Par iedvesmu jaunajai kolekcijai «Čaplins» kļuva dizainera attieksme pret dzīvi, kas aizrit groteski haotiskā ritmā, – ārēji komiska, bet iekšēji liriska. Šeit tā ir vizualizēta melnbaltās krāsās. Kolekciju raksturo tādi vārdi kā dabiskais lins, minimālisms un gars.

Riga Fashion Week 2010
Biryukov. Ceļojums pa Baltiju

«Šoreiz emocijas un idejas savas jaunās kolekcijas veidošanai es smēlos ceļojumā pa Baltiju. Jūra, smiltis, debesis – tas viss bija brīnumskaisti un iedvesmoja mani radīt vieglus un ērtus apģērbus no dabiskiem materiāliem.

Šīs vasaras un vispār pēdējā laika klimatiskie apstākļi mums lika nopietni padomāt par apkārtējās vides saglabāšanas problēmām. Diemžēl cilvēki aizmirst, ka paši ir dabas sastāvdaļa. Es vēlētos viņiem to atgādināt un piedāvāt vēlreiz apsvērt domu par ērtu un ekoloģisku apģērbu,» skaidro Oļegs Birjukovs. Dizainera sagatavotajā kolekcijā ir zīda, kokvilnas un lina kleitas skaidras debess, lietus mākoņu, priežu mizas, jūras ūdens un piekrastes laukakmeņu krāsās.

Riga Fashion Week 2010
Tiina Talumees. Republikas sieviete

Tīnas Talumēs dizaina studijā top galvenokārt augstās modes un rokām darināti apģērbi: kleitas, sieviešu kostīmi, mēteļi un kāzu tērpi. Jaunā kolekcija «Republikas sieviete» ir ātrs acu uzmetiens viņas vecmāmiņas bērnībai. Unikālais pirmskara un kara laika stils un manieres dizaineri iedvesmoja jau daudzus gadus, bet tagad atspoguļojas viņas kolekcijā.

Riga Fashion Week 2010
Katja Šehurina. Buduārs dārzā

Versaļa. Rīts. Silti saules stari, kas slīd gar samta aizkaru malām un met atspulgus uz zīda tapetēm, gadsimtiem veca parketa čīksti… Dūmakainajā rīta gaismā skriet cauri greznajām zālēm, raujot vaļā visas durvis pēc kārtas, līdz beidzot esi tikusi dārzā. Pastaigāties, gandrīz vai pusapģērbtai, basām kājām, pa svaigu, rīta rasas klātu zāli, tur, kur urdz strūklaka, kur reibinošas smaržas izgaro rožu dārzs…

Katjas Šehurinas jaunā kolekcija ir veidota no vieglām sievišķīgām kleitām un papildināta ar aksesuāriem, kas izgatavoti ar rokām no pusdārgakmeņiem, kristāliem un zīda ziediem. Pieklusinātas, saulē pabalējušas krāsas, izteikti sievišķīgas formas, smalku mežģīņu un ķermeni ieskaujošā zīda maigums.

Skatē pirmoreiz tika parādītas dažas kleitas no jaunās līnijas katyakatya shehurina vintage, kuru iedvesmojis pagājušā gadsimta 20.–50. gadu buduārtērpu stils: zīda kleitas, vintāžas kombinācijas, puscaurspīdīgi tērpi, kuru radīšanā izmantoti arī mūsdienu materiāli.

Riga Fashion Week 2010
Poustovit. Aizkustinošā vaļsirdība

Poustovit kolekciju iedvesmojusi 30. un 50. gadu mode un itāliešu kino, konkrēti, Fellīni filma «Kabīrijas naktis». Aizkustinošā galvenās varones vaļsirdība un pat naivums, draudzīgā attieksme pret pasauli un jautrais raksturs mudināja dizaineri nevis vienkārši izdomāt skaistas kleitas, bet gan paust savu attieksmi pret dzīvi kā mūžīgu iedvesmas avotu un negaidītu likteņa pagriezienu ģenerētāju. Tieši tāpēc kolekcijā ir spilgtas sarkanas un zilganzaļas krāsas, maigi pelēkzaļas un rožaini bēšas nokrāsas, trikotāžas un zīda kombinācijas, vintāžas stila zvanveida piegriezuma mētelīši ar reglāna piedurknēm, kleitas un blūzes ar rišām un mežģīnēm.

Riga Fashion Week 2010
Sarmīte Ostaņeviča. Karalaiku tēli

Kolekcija uzskatāma par debiju Rīgas Modes nedēļā. Iedvesmu dizainere smēlusies grāmatās, gleznās, muzejos, galerijās, kā arī no seniem vai ikdienišķiem apģērbiem. Kolekcijas pamats ir karalaiku tēli. Dizainere izmantojusi vienkāršas formas un lakoniskus rakstus, kā arī noteiktu krāsu paleti, kas visspilgtāk apliecina kolekcijas koncepciju, – daudz bēšo un zaļo, zelta un vara toņu. Līdzsvara un silueta akcentēšanas labad daudzas tērpu detaļas izgatavotas no katūna un linu auduma.

Riga Fashion Week 2010
Tatjana Pavlova. Fantasy

Meistares meklējumi koncentrējas galvenokārt uz novatoriskiem materiāliem. Jaunā pavasara un vasaras kolekcija Fantasy, kas pārstāv zīmolu La.Mi.Fa., ir atzīstama par absolūti novatoriskas idejas iemiesojumu.

Riga Fashion Week 2010
Narciss. Laika plīvuri

Laiks – tā ir pagātne un nākotne. Dzīve – tikai tagadne. Daudzi no mums ir iestrēguši laika lamatās – domās par savu pagātni vai nākotni un vairs nespēj izbaudīt nedz īstu mieru, nedz pašreizējā mirkļa burvību, lai gan tieši pašreizējās sajūtas dod mums zināšanas un palīdz apzināties savu dvēseli, savu patieso iekšējo būtību.

Kolekciju «Laika plīvuri» ir iedvesmojuši dažādi bieži vien visā Baltijas jūras piekrastē atrodamajos dzintara gabaliņos ielipušie un sastingušie kukaiņi, lapas un veseli augi. Šie pagātnes liecinieki ir veikuši ceļojumu laikā un tomēr, pateicoties dzintaram, saglabājuši savu sākotnējo formu.

Kolekcija Narciss ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību atdzīvina pagātnes estētiku. Speciāli nobružātas maigi zilas un pelēkbrūnas zīda kleitas līdz ar vieglu šifonu un īpaši mīkstajiem sarža kostīmiem pārvēršas par «laika kapsulām». Aksesuāri – jostas un kaklarotas ar dabiskiem gliemežvākiem un akmeņiem, kas pārklāti ar caurspīdīgu plastikātu, – iecerēti kā pagātnes un nākotnes vienotība, kas ļauj izbaudīt arī tagadni.

Riga Fashion Week 2010
Paviljons. Absinthe

Saskaņā ar leģendu absints kļuvis pazīstams 1792. gadā, pateicoties doktoram Pjēram Ordināram, kurš to izrakstīja kā zāles pret visām slimībām. Parīzē līdz XX gadsimta sākumam absints jau bija kļuvis par bohēmas dzērienu. To lietoja un «apdziedāja» Pikaso, Hemingvejs, Degā un Van Gogs. Gleznotāji un rakstnieki tajā meklēja maģisku iedarbību un iedvesmu. Absints visbiežāk ir smaragdzaļš, taču mēdz būt arī caurspīdīgs, dzeltens, brūns vai sarkans. Savas krāsas dēļ tas ieguvis iesauku «Zaļā feja». Dzejnieks simbolists Pols Verlēns, kurš «absintam ziedoja dzīvi», to saucis par Zaļo raganu. Mistiķis un mags Alisters Kroulijs absintam veltījis eseju «Zaļā dieviete».

Iedvesmojoties no šā brīnumainā dzēriena vēstures, zīmola Paviljons dizaineri ir radījuši sievietes tēlu, kas atspoguļo tālaika mākslinieku fantāzijas un ir piesātināts ar Parīzes bohēmas garu, kā arī neprātīgo artemisia absinthium (lat.) –vērmeļu ekstrakta, absinta galvenā komponenta – aromātu. Dizaineri ir centušies mūsdienu modes valodā pastāstīt par XX gadsimta sākuma sieviešu manierēm, kaislībām un sapņiem. Projekta Paviljons grupa: Elīza Ceske, Vita Radziņa, Agnese Narņicka un Dace Krieviņa-Bahmane.

Riga Fashion Week 2010
QooQoo. Galaktiskā dārzniecība

Zīmolu QooQoo raksturo drosmīga grafikas integrācija audumā. Zīmola dizainere Aļona Bauska plaši izmanto grafiskā dizaina spēju transformēt ķermeņa formas, padarot tās pievilcīgākas. Jaunās konceptuālās kolekcijas «Galaktiskā dārzniecība» prezentācija modes cienītājiem kļuva par aizraujošu notikumu. Apavus speciāli skatei izstrādājusi dizainere Ringla.

Riga Fashion Week 2010
Ilja Bulychev. XXI gadsimta zeltrači

XIX gadsimta zeltračiem bija vajadzīgas stingras un izturīgas bikses, kas saviem īpašniekiem spētu kalpot gan smagajā darbā, gan nemitīgajos piedzīvojumos. Tā pie savas slavas tika džinsi, kas zeltračiem kalpoja godam. Valkāšanas procesā, pastāvīgi saskaroties ar akmeņiem, zemi, smiltīm un zeltu, ikviens džinsu pāris pamazām ieguva savu unikālu nokrāsu.

Dizainers Iļja Buličovs parādīja divsimtgadīgās džinsu vēstures iedvesmoto kolekciju pret-a-porter Ilja Bulychev Jeans. Šīs kolekcijas džinsi ir pašūti no selvedge denim auduma. Iļjas Buličova vintāžas stila džinsi tiek izlaisti mazā tirāžā. Katrs pāris ir simtprocentīgs roku darbs.

Ilja Bulychev Jeans ir XXI gadsimta zeltraču džinsi – oriģināli, ērti un stilīgi. Katrs džinsu pāris ar laiku pārņem sava īpašnieka paradumus un raksturu, tādējādi kļūdams par unikālu garderobes elementu

Riga Fashion Week 2010
Reet Aus. Brīnumainā pārvērtība

Rētas Ausas dizains sākas tur, kur beidzas «ātrā mode» (fast fashion) un masveida ražošana. Rēta Ausa aizraujas ar jau izmantotām lietām, kuras vairs nevienam nav vajadzīgas. Dizainere tās ņem un pārvērš par luksusa apģērbiem, pārstrādājot ražošanas atlikumus, pārmodelējot lietotas drēbes un vēlreiz izmantojot savulaik jau izmantotus audumus. Ja dizainere lieto jaunus materiālus, tad izvēlas vienīgi organiskus audumus. Akcents tiek likts uz dizainu, kuram laiks nenozīmē itin neko. Rezultāts ir tas, ko var valkāt un valkāt, un pēc tam atkal pārveidot.

Riga Fashion Week 2010

Riga Fashion Week 2010

No Comments Yet

Comments are closed

FOLLOW US ON