Riga Fashion Week kolekcija «Rudens-ziema 2011/2012»

Riga Fashion Week 2011
Aleksandrs Pavlovs

No 30.marta līdz 2.aprīlim Rīgā risinājās Baltijas modes federācijas organizētā Riga Fashion Week, kas kļuva par īstiem, krāsu priekā dzirkstošiem svētkiem. Modes nedēļas dalībnieki demonstrēja savas rudens un ziemas sezonas kolekcijas. Viņu vidū, kā jau vienmēr, bija Latvijas vadošie dizaineri, kuri patlaban nosaka Latvijas modi.

Aleksandrs Pavlovs «Arēna»

Kolekcija «Arēna» ir piesātināta ar dzīves filozofiju. «Arēna» – tā ir ielūkošanās caur mikroskopu sevī pašā, savas unikalitātes un misijas meklējumos tur, kur jau lomas ir sadalītas un katrs zālēьieņēmis savu vietu.

Riga Fashion Week 2011
Žanete Auziņa

Kolekcijā galvenā uzmanība ir veltīta siluetam un krāsai. Pamatā – brīvi krītošs zīds, oriģināli drapējumi, dekoratīva plecu daļas apdare. Piesātināti vīna krāsas toņi sievieti itin kā pārvērš par feju.

Riga Fashion Week 2011
Atis Artemjevs

Kolekcijas ideja – roboti, kas transformējas, origami un geišas. Dizainers iedvesmu smēlies Japānā un nolēmis savienot nesavienojamo.

Riga Fashion Week 2011
Natālija Jansone. Oniks

Kolekcija Oniks ir veidota no trikotāžas un 100% vilnas audumiem, kas iegādāti no labākajiem itāļu audumu ražotājiem. Visi modeļi veiksmīgi saskan cits ar citu un piestāv jebkura vecuma un jebkuras komplekcijas sievietei.

Riga Fashion Week 2011
Katja Šehurina «Pilsētas nimfa mežā»

Migla kā bieza sega klājas pār zemi. Mitrais gaiss pastiprina meža aromātus. Dzirde, doma, iztēle un uztvere kļūst asāka. Viņai patīk lapu čaukstēšana zem daudzslāņu svārkiem un mežam neraksturīgo, smago smaržu aromāti. Smalkas mežģīnes apvij ķermeni. Samtainā sarkanvīna krāsas zīda dūmakā trauslais siluets ir grūti saskatāms. Noslēpumainā pilsētas nimfa mežā – sieviete-noslēpums.

Latvijas jaunās perspektīvās dizaineres kolekcijas «Pilsētas nimfa mežā» pamatā – virmojoši silueti, uzsvērti sievišķīgas formas, zīda un mežģīņu bagātība.

Riga Fashion Week 2011
Anita Altmane un Ieva Balode. «Pilsēta-džungļi»

Kolekcijas iedvesma meklējama urbānās vides estētikā, kur dominē kustība, trokšņi, asa gaisma. Kolekcijas varone ir sieviete putns, vienmēr pamanāma, eleganta, smalka un gracioza. Dienā viņas trauslo dvēseli kā pērli gliemežvākā sargā neparasts mētelis, bet vakarā tas pārvēršas romantiskā kleitā. Par kolekcijas «Pilsēta-džungļi» vadmotīvu kļuvusi vēlme savienot pretpolus un spēlēties ar kontrastiem – rupjš pret smalku, košs pret blāvu.

Riga Fashion Week 2011
Sarmīte Ostaneviča. «Intervija»

Latvijas dizaineres mērķis ir radīt cenas ziņā pieejamus tērpus pa karjeras kāpnēm soļojošai mūsdienu sievietei, kuras dzīve paiet ne tikai rūpēs par savu skaistumu un izpriecām, bet arī reālajā pasaulē, kur viņai jābūt un jāpaliek stiprai, modernai un elegantai. Kolekcijas «Intervija» tērpos sievišķīgas detaļas ir apvienotas ar vīrišķīgu siluetu.

Riga Fashion Week 2011
D.EFECT

No granža līdz glamūram, defektīvi perfekts – lūk, kādi būtu īstie vārdi lietuviešu dizaineres Egles Žiemītes (Eglė Žiemytė) kolekcijas raksturošanai. Sieviete, kas izvēlas D.EFECT, ir personība. Viņai patīk sarežģīti konstruētas drēbes ar personisku jutekliskuma harizmu, kas tiek panākta, perfekti pārdomājot dizainu, bagātīgo apdari un raupjos materiālus kombinējot ar nevainīguma iezīmēm, turklāt nemaz neupurējot komforta sajūtu.

Riga Fashion Week 2011
Narciss. «Sniega varavīksne: 1. cēliens» (SnowBow: Act I)

Kolekcijas iedvesmas avots ir sniega varavīksne. Tā ir reta dabas parādība, kas rodas, kad ledus kristāli gaisā atstaro un lauž saulesgaismu. Kolekcijas nosaukumā ietilpstošajam vārdam bow ir vēl viena nozīme – «bante». Visā kolekcijā kā atsevišķi dekoratīvi elementi ir izmantotas bantes. Vārdu salikums «1. cēliens» izskaidro galveno ideju – rotaļu ar izdomāto un reālo. Robeža, kas šķir īsto no neīstā, realitāti no fantāzijas, ir ļoti izplūdusi.

Riga Fashion Week 2011
Kristel Kuslapuu

Igauņu dizaineres kolekciju veido ar rokām adītas vilnas žaketes. Katrs šīs kolekcijas elements ir unikāls pēc savas tekstūras un struktūras. Iedvesma dažu detaļu radīšanai ir smelta spilgtajā Āfrikas florā un faunā.

Riga Fashion Week 2011
Victoria Gres

Ukraiņu dizainere Viktorija Gres prezentēja kolekciju, kurā sieviete tiek rādīta maiguma un uzmanības lokā ietverta.

Riga Fashion Week 2011
Tom Rebl

Itāļu dizainers kolekcijas radīšanai iedvesmojies no savdabīgajām, kroplīgajām vaudeville un burleska cirka būtnēm, jo, kamēr vēl nebija izgudrots kino, tieši cirks taču bija galvenais fantāziju ģenerators. Klasiskās vīriešu apģērbu šūšanas skolas noteikumu pārkāpšana tad arī lielākā vai mazākā mērā noteikusi visu kolekciju. Detaļas, kas parasti ir svešai acij apslēptas, nu tiek izrādītas visiem. Daudzslāņainība un rotaļa ar tekstūrām un proporcijām ļāvusi apģērba siluetu pagarināt un padarīt smalkāku.

Riga Fashion Week 2011

No Comments Yet

Comments are closed

FOLLOW US ON