Riga Fashion Week kolekcijas „Pavasaris-vasara 2012”

Riga Fashion Week 2012
Fyodor Golan

Foto: Arkādijs Gluhihs

No 27. līdz 30. oktobrim Rīgā 15. reizi notika Baltijas Modes federācijas organizētais pasākums Riga Fashion Week, kurā bija pārstāvētas prêt-à-porter kolekcijas, ko sezonai „Pavasarisa-vasara 2012” sagatavojuši ievērojamie Latvijas dizaineri.

Fyodor Golan (Lielbritānija)

Fyodor Golan ir divu dizaineru – Fjodora Podgornija un Golāna Frīdmana tandēms. Kolekcijas veidotājus iedvesmojis Bodlēra dzejolis Fleurs du Mal, kā arī Van Goga un Frīdas Kalo māksla. Kolekcijas sižeta centrā ir nimfa, sieviete, kās pārdzīvo sāpīgu metamorfozi un, meklējot atbalstu dabā, ļauj tai pārņemt sevi. Kolekcija atspoguļo kontrastu starp garīgo un fizisko skaistumu, emocionalitāti un izteiksmīgumu floras un faunas, mūsdienu sabiedrības tematiku sintēzē. Augstās modes paņēmieni kolekcijā apvienoti ar mūsdienu augsto tehnoloģiju metodēm lāzera griešanā un ādas gravēšanā.

Riga Fashion Week 2012
Katja Šehurina

Kolekcijā Katyakatya Shehurina Limited Edition ir kokteiļkleitas, garās vakarkleitas, līgavu un vintage kleitas, kas papildinātas ar žaketēm un aksesuāriem. Krītošs zīds, maigas mežģīnes, rokām darināti ziedu dekori, izšuvumi – viss, lai sieviete justos viegla, gracioza un vēlama, un viss no dabiskiem audumiem, papildināts ar rokām darinātiem elementiem. Brošas ar kristāliem art deco stilā un novelkamas mežģīņu žaketes ļauj mainīt izskatu atbilstoši noskaņojumam.

Riga Fashion Week 2012
Mārtiņš Pūpols

Dizainers radījis vakarkleitu kolekciju, izmantojot kvalitatīvus audumus, modernus griezumus, smalkus izšuvumus un mežģīnes.

Riga Fashion Week 2012
Natālija Jansone

Kolekcija Wenge veidota no trikotāžas, kokvilnas un lina, ir ļoti maiga un gaisīga. Kleitas, topi un žaketes ir savstarpēji papildinošas.

Riga Fashion Week 2012
D.EFECT (Lietuva)

„No grunge līdz glamūram, nepilnīgi perfektas” – tā var raksturot jauno kolekciju. Tai bija sagatavots ducis krāsu un elpu aizraujoši griezumi. Kolekcija atgādina mīkstas konfektes pasteļtoņos, kas saliktas uz tīra balta šķīvja, maigi dekorētas ar svaigām piparmētru lapiņām… Tagad pienācis laiks tās nogaršot!

Riga Fashion Week 2012
Narciss

Zīmola radītājai, dizainerei Alisei Trautmanei iedvesmas avots ir tante Zize, kura tuvojas 80 gadu slieksnim. Kolekcija veidota nostalģiskās noskaņās, ko uzvēdī atmiņas par jaunību. Tas bija laiks, kad sievietes nekautrējoties lepojās ar savu sievišķību un modes ikonu stils bija tik brīnišķīgs, ka tiek imitēts joprojām. Spilgtā un sievišķīgā, satriecoši valdzinošā kolekcija ir veltījums sievišķības pavedinošajai varai. Kolekcijas īpatnība ir brīvas un taisnas kleitas ar nedaudz nolaistu plecu daļu, volāni, asas līnijas, kontrastējošu audumu ielaidumi un smalkas mežģīnes.

Riga Fashion Week 2012
Līga Banga

Kolekcijas “Protēze” tērpi vizuāli vai funkcionāli aizstāj trūkstošo “iedomātā ideāla” daļu. Bezforma iegūst formu. Melnbalto tērpu kontrasts un krāsu harmonija. Tērpu kolekciju papildina gleznotājas Evijas Ķirsones unikālā apavu un somu kolekcija, kura veidota, izmantojot mākslnieces audekla gleznojumu motīvus.

Riga Fashion Week 2012
TDaniell

Kolekcijā īpaša uzmanība veltīta materiālu kvalitātei: apģērbi gatavoti no kašmira, zīda un vilnas. Ir apvienoti tādi laikmeti kā itāļu agrā renesanse un gotika, viegls granžs.

Riga Fashion Week 2012
Ilya Bulichev

Īsts kovbojs nebaidījās no vientulības, tāpēc ka katru dienu pa putekļainu taku devās pretī varoņdarbiem. Viņa augstā skola bija dzīve, kas iemācīja stingri turēt ieroci un doto vārdu. Kovboja kapitāls bija viņa uzticamais zirgs, drosmīgā sirds un džinsu bikšu pāris, kuru šuvis šajā novadā labākais drēbnieks un kurš bija piegrieztas no augstākās kvalitātes denimauduma, mazgāts uz akmeņiem, žāvēts svelmainā saulē, sašūts ar rupjiem diegiem un nostiprināts ar metāla kniedēm. Mūsdienu kovboji zirgus nomainījuši pret motocikliem, ieročus – pret smārtfoniem, bet stepi – pret pilsētu akmens džungļiem. Taču ikdienā joprojām paļaujas vien uz savu drosmīgo sirdi un pārbaudītajiem džinsiem. Tos XXI gadsimta kovbojiem šuj no vislabākā denima pēc īpašas tehnoloģijas meistars eksperimentētājs Iļja Buličevs, kas pazīstams arī kā Kossmoss.

Riga Fashion Week 2012
Ksenija Joosta (Igaunija)

Galvenā uzmanība kolekcijā fokusēta uz svaigiem dizaina risinājumiem, kurus raksturo negaidītas ģeometriskas formas un dziļa jēga. Kolekciju caurauž skandināvu mierīguma un slāvu emocionalitātes sprāgstošs maisījums, kas izaicina un izdzēš robežas starp augstās modes iluzoriskumu, daiļo mākslu, skaistumu un sabiedrību.

Riga Fashion Week 2012
QooQoo

Kolekcija ir unikāla ar saviem grafiskajiem zīmējumiem uz auduma, kuros izmantots spilgts dizains ar humora pieskaņu. „Tērps ir mākslas darbs, kuru var valkāt,” tāda ir markas QooQoo dizaineres Aļonas Bauskas devīze un neizsīkstošais iedvesmas avots.

Riga Fashion Week 2012
Aleksandrs Vasiļenko

Dizainers veido skatuves tērpus grupai Culte Bizarre, kuras specializācija ir ultramodernas izrādes naktsklubos. Šīs kolekcijas radīšanu iedvesmojis andergraunda un deviņdesmito gadu house dance kustības gars: āda, plastīts, vinils, kiča apdrukas un glam-trash kontrastu šiks.

Riga Fashion Week 2012

No Comments Yet

Comments are closed

FOLLOW US ON