Riga Fashion Week kolekcijas „Pavasaris-vasara 2013”. Maigums un sievišķība

Riga Fashion Week 2013
Narciss

Svetlana Lukjanova
Foto © Marc Litvyakoff

No 30. oktobra līdz 3. novembrim Rīgā notika 17. modes nedēļa. RFW dalībnieki iepazīstināja ar savām sezonas „Pavasaris-vasara 2013” kolekcijām, kurās dominēja maigums un sievišķība.

Narciss

Par iedvesmas avotu Alisei Trautmanei kalpojusi Baltijas mitoloģija, bet konkrēti – Austras koks (rītausmas simbols). Saskaņā ar baltu folkloru mītiskā koka lapas saplaukst saullēkta un iet bojā saulrieta laikā, lai nākamajā rītā atdzimtu. To rotā sudraba kronis, vara saknes un zelta zari. Tērpi dekorēti ar sarežģītiem izšuvumiem – Austras koka ģeometrisku attēlu.

Riga Fashion Week 2013
Katya Katya Shehurina

Kolekcijas iedvesmotāja ir bijusī Vindzoras hercogiene Volisa Simpsone – sieviete, kuras dēļ Eduards VIII atteicās no troņa. Volisa Simpsone maniakāli rūpējas par savu izskatu un tiek dēvēta par vienu no viselegantākajām sievietēm pasaulē. Kolekcija ļauj izskatīties reizē elegantai, ekstravagantai, drosmīgai un atturīgai, pildīt pašu svarīgo sievietes uzdevumu –izturēties kā karalienei pat tad, ja tāda nemaz neesi. Bagātīgi dekorētie aksesuāri, speciāli šai kolekcijai veidotās apdrukas, vienkāršā un sarežģītā apvienojums, roku darbs, katras kleitas darināšanā pavadītās ilgās stundas – viss kalpo tam, lai sieviete justos kā viena vienīgā, būtu par sevi pārliecināta.

Riga Fashion Week 2013
Anna Led

Kolekcijā „Pilsēta vasarā” ar savu garderobi iepazīstina mūsdienīga pilsētniece, kas vasaru pavada pilsētā, jo dod priekšroku nevis mierīgai ārpilsētas dzīvei, bet gan noslēpumainam un neprognozējamam ritmam, kāds vasarā valda pilsētā. Tas ir stāsts par romantiskiem vakariem kafejnīcās zem klajas debess, vizināšanos ar divriteni parkā, tikšanos ar draugiem un džeza mūzikas klausīšanos.

Kolekcijā ir plāni pyjama style bikškostīmi, kreklkleitas, plati A silueta, midi un maksi svārki, apjomīgi mēteļi un daļēji caurspīdīgas trikotāžas tunikas. Tērpi šūti no dabiskiem ar soft silk metodi apstrādātiem materiāliem, kurus uzlūkojot šķiet, ka audums ir saulē izbalojis un saburzījies. Šis efekts valkātāju dara īpaši pievilcīgu un aizkustinošu. Krāsas – no perlamutrīgas pelnu pelēkas un melanholiski violetas līdz dramatiski sarkanai, smaragdzaļai un melnai.

Riga Fashion Week 2013
Natālija Jansone

Kolekcija Castle darināta no dabiskā zīda un kokvilnas. Kleitas, topi un vestes cita citu papildina un ir viegli kombinējami. Tērpi brīnišķīgi piestāv jebkura vecuma un komplekcijas sievietēm.

Riga Fashion Week 2013
BeCarousell

Šā zīmola dizainere Dace Krieviņa-Bahmane RFW pasākumos piedalījās kā viena no markas Paviljons dizaineriem. Kolekcijā lielākoties ir jutekliskas kleitas. Kolekcijas centrā ir sapņaina, noslēpumaina un pat nedaudz mistiska Holivudas zelta laikmeta dīva mūsdienu pasaulē. Kolekcijai raksturīgi zīda audumi, izšūtas puķes un niansētas audumu krāsas. Dominē gaisīgas kleitas un korekta piegriezuma jakas. Krāsas – no baltas līdz sārtai smilškrāsai.

Riga Fashion Week 2013
Gints Bude

Gints Bude jau vairāk nekā 20 gadus darbojas modes industrijā, veidojot radošas kolekcijas. Šoreiz viņa kolekciju raksturo tādas tēlainas alegorijas kā sulīgu vasaras krāsu kokteilis uz svelmē sakarsuša asfalta vai vientuļas vēja pūsmas juteklisks pieskāriens saulrieta agonijā slīgstošas pludmales kāpās…

Riga Fashion Week 2013
Pohjanheimo (Igaunija)

Dizaineres Ūles Sūrhansas-Pohjanheimo iedvesmotājas bijušas austrumu tradīcijas un filozofija. Kolekcijai raksturīgas neparastas detaļas, piemēram, obi (geišas josta) un origami. Izmantotajiem materiāliem ir interesanta faktūra, bet krāsas variējas no baltas un melnas līdz piesātināti zilai ar metāliskiem elementiem.

Riga Fashion Week 2013
Victoria Gres (Ukraina)

Ukrainas dizaineres Viktorijas Gresas kolekcija „Pūderis” izdevusies maiga un sievišķīga. Kolekcijas krāsu gamma ieturēta pūdera toņos – gaiši bēšīgā, dzeltenā, bāli sārtā, bāli zilā. Pasteļtoņi cits ar citu labi saskan, figūru ieskaujot savdabīgā dūmakā. Pagarinātā silueta efektu rada līdz grīdai garās kleitas un svārki līdz kāju ikru vidum, kas ideāli sader ar daļēji caurspīdīgām kreklblūzēm. Augstas klases audumi – pārsvarā zīds, atlass, šifons, kā arī mežģīnes un izšuvumi atbilstošā tonī rada mirdzuma efektu, ko vizāžisti sasniedz, pateicoties pūderim.

Riga Fashion Week 2013

Maksims Rapoports (Krievija)

Kolekcijas „Erceņģelis” ideju Maksims Rapoports loloja divus gadus kopā ar pastāvīgo mūzu Marinu fon Buatēnu. Vai tās būtu daudzslāņu jakas, vestes, krekli, bikses vai svārki līdz pašai grīdai, katrā detaļā jūtama debesu sargu klātbūtne. Viduslaiku gravīru iedvesmots, dizainers radījis šo glābēju tērpus, sportisku stilu filigrāni apvienojot ar augsto modi. Kolekcijas raksturīgās iezīmes ir brīvs piegriezums, daudz roku darba, dabiskie materiāli – āda, lins, kokvilna, zīds un trikotāža. Kolekciju papildina sadarbībā ar dizaineri Olgu Bergu veidotas smalkas bruņas. Tērpi ir monohroni ar košām sarkanās un violetās krāsas niansēm.

Riga Fashion Week 2013
Amoralle

Rīdzinieku jau iemīļotais zeķu zīmols Sockbox kļuvis par veļas piegādātāju un tagad ieguvis daudznozīmīgu nosaukumu Amoralle. RFW ietvaros zīmols parādīja savu jauno kolekciju. Robeža starp elegantām vakarkleitām un buduāra tērpiem izzūd, un tad rodas tieši tas, kas tika rādīts uz „mēles”, – pikanta bēškrāsas veļa, korsetes, halāti, kas būtu piemēroti valkāšanai savā pilī, un citi ļoti sievišķīgi tualetes piederumi.

Riga Fashion Week 2013
QooQoo

Zīmols QooQoo un tā radītāja Aļona Bauska bija sarīkojusi īstu puķu pavasari, kas vietām atgādina vasaru. Spilgtas dzīvespriecīgas grafiskā dizaina, kā arī zilas debesis un baltus mākoņus attēlojošas apdrukas veidoja košu vasaras ainavu, kuru gribētos baudīt tūlīt un ilgi.

Riga Fashion Week 2013
David’s

Zīmolu David’s 1999. gadā radīja Romāns Andrejevs (radošais pseidonīms Dāvids). Dāvids lielākoties veido epatāžas kolekcijas. Jaunā kolekcija darināta no dabiskajiem materiāliem – zīda, lina un kokvilnas. Visi apģērbi ir ērti, viegli kombinējami, krāsaini un spilgti. Kolekcijā ir arī peldkostīmi ar eksotiskām apdrukām.

Riga Fashion Week 2013

No Comments Yet

Comments are closed

FOLLOW US ON