Riga Fashion Week kolekcijas “Pavasaris-vasara 2014”: minimālisms, romantika un provokācija

Riga Fashion Week 2014

No 29. oktobra līdz 2. novembrim Latvijas galvaspilsētā notika Rīgas modes nedēļas pasākumi, kuros ievērojami Latvijas dizaineri, kā arī ciemiņš no Igaunijas demonstrēja savas 2014. gada pavasara-vasaras sezonas prêt-a-porter kolekcijas.

Katya Katya Shehurina

Katja Šehurina liek akcentu uz daudzfunkcionalitāti un komfortu. Tērpi ir viegli un ērti. Pateicoties dažādkrāsu apakškleitām, toņu gamma pieskaņojama garastāvoklim un notikumam.

Riga Fashion Week 2014

BeСarousell

Dizaineres Daces Krieviņas-Bahmanes kolekcijā, kas galvenokārt veidota no ādas, zīda un kokvilnas, lielākoties ir kleitas un virsjakas. Kolekcijas „rozīnīte” ir ziedu izšuvumi, kas kontrastē ar grafiskām līnijām gan piegriezumā, gan krāsās. Kolekcijas krāsas – balta, melna un pasteļtoņi.

Riga Fashion Week 2014

Anna Led

Kolekcijā ir lietišķi kostīmi no mīksta kā zīds lina un koša tvīda, sarafāni un tunikas ar dizaineres veidotiem rakstiem, vasaras mēteļi no organzas un lina, trikotāžas un zīda kleitas, gari „tulpes” stila svārki. Kolekcijas „pērles” ir tīšām neapstrādātas vīles un salmu aksesuāri.

Riga Fashion Week 2014

Natālija Jansone

Kolekcijas Ibica tērpā no rīta var iet uz lietišķu tikšanos, bet vakarā, nomainot tikai apavus, – uz restorānu vai klubu. Tērpi šūti no dabiskiem zīda, viskozes un kokvilnas audumiem. Visi modeļi ir viegli kombinējami un piemēroti jebkura vecuma un jebkuras komplekcijas sievietēm.

Riga Fashion Week 2014

Narciss

Kolekcijas iedvesmas avots ir Gundegas Repšes romāns „Īkstīte”. Kolekcija līdzsvaro rotaļīgu bērnišķīgumu un sievišķīgu briedumu, cenšoties abus šos nozīmīgos aspektus apvienot harmoniskas sievietes būtībā. Tērpu detaļās un rotājumos saskatāmi floras un faunas elementi.

Riga Fashion Week 2014

M-Couture

Kolekcijai raksturīgs lakonisks dizains: šauri svārki un transformējamas kleitas. Kolekcija ieturēta rāmos un maigos pasteļtoņos: persiku, piparmētru, debeszilā krāsā un krēmkrāsā.

Riga Fashion Week 2014

Nóló

Tuvo Austrumu kultūras iezīmju savijums, mūsdienīgā un senatnīgā apvienojums, atmiņas par drosmīgo jaunatklājēju un skarbo nomadu cilšu dzīvi – tas viss kalpojis par iedvesmas avotu kolekcijas Lost In The Sands veidošanai. Kolekcijā izmantots praktiskais lins, kokvilna, džersijs, žakards, tafta, mežģīnes, zīds un šifons.

Riga Fashion Week 2014

Jānis Šnē

Šīs kolekcijas tērpi domāti jaunajai paaudzei, kura, autora vārdiem runājot, iestrēgusi „starp dabas pasauli un digitālo tehnoloģiju pasauli”. Šo ideju modelētājs iemiesojis avangardiskā grimā, neparastās galvassegās un futūristiskās formās. Acīmredzot telpā, kur pazudusi šī paaudze, pustoņu nav: kolekcijā prevalē melnie un baltie toņi. Tērpi ir drosmīgi un provokatīvi.

Riga Fashion Week 2014

Alexandra Westfal

Aleksandru Vestfālu šīs kolekcijas veidošanai iedvesmojuši japāņu mākslinieka un filozofa Lī Uhvana darbi. Kolekcijā akcents likts uz oriģinālām apdrukām, pašdarinātām austām ādas detaļām, izmantota īpaša adīšanas tehnika, kas izstrādājumam piešķir caurspīdīguma efektu.

Riga Fashion Week 2014

Amoralle

Amoralle kolekcija izdzēš robežu starp vakarkleitu un naktstērpu. Mājas tērpus ar dziļiem dekoltē un apakšveļas komplektus melnbaltos toņos, kas darināti no smalkām franču mežģīnēm, zīda un šifona, ar kažokādas un strausa spalvu apdari, – to visu veidot Inesi Ozolu rosinājuši XX gadsimta 30. gadu peldkostīmi.

Riga Fashion Week 2014

Skladnova

Kolekcija Lolita ieturēta gaišos toņos. Šifons apvienojumā ar mežģīnēm rada viegluma un gaisīguma sajūtu. Kolekcijai īpašu smalkumu piešķir rokām darināti izšuvumi ar dabiskiem akmeņiem un Swarovski kristāliem.

Riga Fashion Week 2014

Pohjanheimo (Igaunija)

Īles Sūrhana-Pohjanheimo luksusa klases ikdienas apģērbu kolekcijai raksturīgs minimālisms, elegants piegriezums un klasisks stils. Izmantotie materiāli – zīds, šifons, kašmirs un merīnaitu vilna.

Riga Fashion Week 2014

No Comments Yet

Comments are closed

FOLLOW US ON