Riga Fashion Week kolekcijas “Rudens-ziema 2014./15”: viegluma un elegances ģeometrija

Riga Fashion Week 2014

Riga Fashion Week 2014

Aprīļa sākumā notika Rīgas modes nedēļas 20.sezonas skates, kurās labākie  Latvijas dizaineri, kā arī viesi no Lietuvas, Igaunijas un Itālijas rādīja 2014./15. gada rudens-ziemas sezonas kolekcijas.

Narciss

Kolekcijas veidotāja iedvesmas avots ir cilvēku un mašīnu mijiedarbība, kā arī šo attiecību straujā transformācija mūsdienu pasaulē. No vienas puses, cilvēce attīstījusi tehnoloģijas līdz tādam līmenim, ka tās ikdienas dzīvē un darbā kļuvušas par neaizstājamu palīgu, bet, no otras puses, cilvēks tagad ir atkarīgs un vairs nespēj iedomāties savu dzīvi bez šīm tehnoloģijām. No kolekcijas strāvo nedaudz industriāla noskaņa, kas izpaužas apģērbu detaļās: lielas kabatas, metāliskas skrūvjveida pogas, kontrastējošu materiālu apvienojums.

Riga Fashion Week 2014

Riga Fashion Week 2014

Alexander Pavlov

Sievietes valdzinājuma pamatā ir prasme apvienot sievišķīgumu un spēku. Dizainers Aleksandrs Pavlovs jau vairāk nekā 20 gadus veido sieviešu apģērbus, spēlējoties ar formām, krāsām un tekstilijām. „Mūsdienu sievietes apģērba veidošana paver iespēju jaunā, dinamiskā formā un koloristikā restaurēt apģērba klasiskās, kvalitatīvās un valkāšanas detaļas, uzsverot īpašnieces individualitāti,” saka Aleksandrs Pavlovs.

Riga Fashion Week 2014

Riga Fashion Week 2014

Katya Katya Shehurina

Notikumu straujā plūsma mūsdienu pasaulē, tās neierobežotās iespējas un izzudušās robežas – šāda tematika iedvesmojusi dizaineri Šehurinu. Raksturīga jaunās kolekcijas iezīme ir apakškleitas dažādās krāsās, kuras atkarībā no noskaņojuma un konkrētā gadījuma iespējams variēt, būtiski, līdz nepazīšanai mainot tualetes kopskatu.

Riga Fashion Week 2014

Riga Fashion Week 2014

M-Couture

Kolekcijas pamatā ir majestātiskā Antarktika un tās cēlie iemītnieki – imperatorpingvīni. Brīnišķīgos tērpus vieno tieši pingvīniem raksturīgās krāsas – melnā, pelēkā, debeszilā, oranždzeltenā, ledus baltā. Līdztekus zīmolam raksturīgajām transformerkleitām un zīmuļsvārkiem šajā kolekcijā ir arī kupli brunči līdz potītēm un krekli. Dizainere apvieno kontrastējušas faktūras, kombinē ādu un zīdu ar vilnu un kažokādu, bet sieviešu garderobes atribūtus piedāvā valkāt kopā ar adaptētiem vīriešu garderobes elementiem.

Riga Fashion Week 2014

Riga Fashion Week 2014

Anna Led

Šajā sezonā Anna Led uzburtā jauniete ir pasaku nimfa, kam patīk piedzīvojumi un ceļojumi, kas piesaista uzmanību ar drosmīgiem tērpiem un romantisku veidolu. Etnošiks, romantisks minimālisms, harmonija – tie ir vārdi, kas raksturo daudzos melnās, dūmakaini pelēkās, zeltaini sārtās un ziemīgas baltās krāsas toņos ieturētās kolekcijas noskaņojumu. Kolekcijas silueti – kleitas smilšu pulksteņa formā, apjomīgi mohēras un tvīda mēteļi, ar rokām adītas svīterkleitas. Īpaši interesanti ir aksesuāri: putnus atveidojošas brošiņas, tvīda lakatiņi, kažokādas detaļas, dekoratīvas noņemamas apkaklītes no perforētas ādas, mežģīņu jostas.

Riga Fashion Week 2014

Riga Fashion Week 2014

Natalija Jansone

Kolekcija Gourmet ir ļoti lakoniska, skulpturāli tik mājīga, cik mājīgs var būt kašmirs, zīds un vilna ar mohēru.

Riga Fashion Week 2014

Riga Fashion Week 2014

BeCarousell

Par savdabīgu pirmavotu kolekcijai kalpo jūras dzīles, reljefs un faktūra, kā arī koķetie XX gadsimta piecdesmitie gadi un tolaik modernie gaisīgie audumi. Kleitas un plānās virsdrēbes, kas ietilpst kolekcijā, šūtas no zīda šifona, ādas, atlasa, vilnas un kokvilnas drānas (lielākoties izmantota kā padrēbe). Zīda šifonu un atlasu krāsojot ar rokām, dizainere ieguvusi līganu krāsu toņu pāreju. Kolekcijai raksturīgas unikālu un neparastu izšuvumu un dažādu audumu kombinācijas.

Riga Fashion Week 2014

Riga Fashion Week 2014

Nóló

Kolekcija ieturēta zīmolam raksturīgajā sievišķīgajā, aristokrātiskajā un nedaudz ekscentriskajā stilā. Smalks un nedaudz grotesks pagātnes un tagadnes sajaukums, rotaļāšanās ar apjomiem un pieguļošām līnijām, minimālisms un daudzslāņainība – tas viss raksturo neatkārtojamo Nóló sievietes veidolu. Kolekcijā dominē zilās nokrāsas ar pelēko pustoņu un purpura, smilškrāsas un sudraba krāsas akcentu piejaukumu. Silueti paver plašas iespējas garderobi kombinēt un izmantot bezgala daudz variāciju ikdienas apģērba izvēlē. Raksturīga kolekcijas īpatnība ir daudzveidīgas apdrukas un bagātīga mežģīņu, bārkstu un spalvu izmantošana.

Riga Fashion Week 2014

Riga Fashion Week 2014

Alexandra Westfal

Kolekcija izdomāta un uzzīmēta lielā augstumā: tās veidošanā dizaineri iedvesmojuši biežie lidojumi. Kolekcijas pamatā ir vieglas piegriezuma līnijas, silueti, kas netraucē kustības, un vienkāršas ģeometriskas formas, pēc kurām atpazīstams dizaineres rokraksts. Raksturīga kolekcijas īpatnība ir apjomīgs faktūradījums, padrēbe ar unikālu apdruku, kažokādas paneļi un spalvu izšuvumi.

Riga Fashion Week 2014

Riga Fashion Week 2014

IN

Jaunā kolekcija, kurā ir vilnas kleitas un mēteļi, domāta par sevi pārliecinātai sievietei. Autori – dizaineri Ingu Nipāni šoreiz iedvesmojis viduslaiku bruņinieku laikmets. Kolekcijā dominē pelēkā krāsa, pieguļoši šauri silueti, sievišķīgas formas, grafiskas līnijas, reljefi un ieloces.

Riga Fashion Week 2014

Riga Fashion Week 2014

D.Efect (Lietuva)

„Nepilnību skaistums” – tāda ir Lietuvas zīmola D.Efect devīze. Markas dizains ir atturīgs, precīzs, ģeometrisks, taču tam ir dzīvs raksturs. Zīmols piedāvā mūsdienīgus krāšņus tērpus sievietēm, kuras prot izcelties kā spilgtas personības un nicina uniformu, tām, kuras vēlas, lai apģērbs viņas papildina, nevis aizēno. Šādas sievietes, pēc markas veidotāju domām, savas nepilnības lolo.

Riga Fashion Week 2014

Riga Fashion Week 2014

Pohjanheimo (Igaunija)

Šīs markas stilu var raksturot kā funkcionālu, greznu mūsdienu klasiku. Par iedvesmas avotu kalpojušas ziemeļu ainavas, to tīrība, miers un nesatricināmība. Šīs vērtības dizainere atspoguļojusi ar izvēlētās krāsu gammas, kažokādu un aukstajam klimatam piemērotu aksesuāru palīdzību.

Riga Fashion Week 2014

Riga Fashion Week 2014

No Comments Yet

Comments are closed

FOLLOW US ON