PĀRVĒRTĪBAS

Pārvērtības
Svetlana uz žurnāla Fashion vāka

Žurnāls Fashion sāk jaunu projektu – «Pārvērtības». Mūsu varones ne tikai piedzīvos pārvērtības, pateicoties Rīgas labākajiem meistariem, bet arī piedalīsies profesionālā fotosesijā, kuras rezultāti greznos mūsu žurnāla lappuses un vāku! Turklāt meitenes gaida patīkami pārsteigumi: sponsoru sagatavotās dāvanas un videofilma, kurā būs fiksēti visi pārvērtību procesa posmi.

Pienācis laiks dzīvē kaut ko mainīt! Ar ko sākt? Protams, ar sevi! Galvenais – no pārmaiņām nevajag baidīties. Vēlēšanās, apņēmība un uzticēšanās profesionāļiem – tie ir trīs vaļi, kas palīdzēs mainīties.

Mūsu modele Svetlana – valdzinoša un apņēmības pilna jauniete – projektā labprāt piedalījās. Jūs taču piekritīsit, ka būt pirmajai nav nemaz tik vienkārši, bet… kā mēdz teikt, drosme kalnus gāž.

Pārvērtības

Svetlana, augstu vērtēta sekretāre referente, sabiedriska un aktīva jauna sieviete, par ļaušanos pārvērtībām neizšķīrās tāpat vien. Kā vairumam biznesa lēdiju laika un spēka, ko veltīt pašai sev, pietrūkst, turklāt 32 gadu vecumā arī par personīgās dzīves sakārtošanu derētu parūpēties, bet pielūdzēji garā rindā vis nestāv. Darbs Svetlanai sniedz lielu gandarījumu, taču, kad septiņi gadi aizvadīti vienā amatā, kļūst garlaicīgi, bet priekšniecība stūrgalvīgi liekas nemanām, ka būtu laiks jauno sievieti pa dienesta kāpnēm virzīt uz augšu.

Svetlanai ir lieliska faktūra – pati slaida, mati biezi, acis neparastā krāsā… Un gluži satriecošas kājas, par kurām viņu var apskaust katra sieviete. Vienīgi vajag izdarīt tā, lai apkārtējie to visu saskatītu: meitenes – sajūsmā noelstos, priekšniecība – paaugstinātu amatā, bet vīrieši – pievērstu uzmanību un aicinātu uz randiņiem.

Lai sasniegtu izvirzītos mērķus, ar emocionālo un garīgo pilnveidi ir par maz, jo mūsdienu sabiedrībā, gribam vai negribam to atzīt, ļoti svarīga, pat izšķiroša nozīme ir ārējam izskatam. Tieši tāpēc Svetlana izšķīrās par kardinālām pārmaiņām un nolēma piedalīties projektā “Pārvērtības”.

Mūsu varones jaunā veidola radīšanā iesaistījām daudzus profesionāļus. Uzdevums bija veidot veiksmīgas, par sevi pārliecinātas un sievišķīgas būtnes imidžu.

Pārvērtības
Projekta komanda (no kreisās uz labo): Anush (imidža dizainere), Arkādijs Gluhihs (fotogrāfs), Darijs Karjakins (Video operators), Jekaterina Vinogradova (friziere), Jekaterina Seļihova (vizāžiste), Sergejs Hudabašjans (fotogrāfs).

Imidža izstrāde

Imidža dizainere Anush jau sen pārveido savas klientes un teic, ka pārtapšana ir gan ārējs process, gan milzīgs iekšējs darbs. Klientei pašai jāvēlas labi izskatīties, jābūt gatavai pārmaiņām un pilnai apņēmības arī turpmāk sevi kopt. Svetlana šīm prasībām atbilst. Tāpēc, kā domā speciāliste, process būs aizraujošs ne tikai klientei, bet arī meistariem.

Pārvērtības
Imidža dizainere Anush.

– Izstrādājot cilvēkam jaunu imidžu, es vispirms kontaktējos ar viņu, lai saprastu, kas viņam dzīvē ir svarīgs, pēc kā tiecas, kāpēc vēlas pārmaiņas. Svetlanas – šīs drosmīgās un apņēmības pilnās jaunās sievietes gadījumā nolēmu kardināli mainīt veidolu. Un par pamatu izvēlējos “sabiedrības lauvas” tēlu. Šā tipa jaunkundze vienmēr rūpējas par izskatu, labprāt pozē fotogrāfiem, prot spilgti sevi parādīt. Taču bez kosmetologa, dantista un manikīres apmeklējuma nekādi nespēs iztikt. Viņai arī jāorientējas modes jautājumos, tāpēc stailingā izmantosim aktuālās šīs sezonas tendences – romantiku, austrumu motīvus, safari stila glamūro variantu un stilizāciju pagājušā gadsimta piecdesmito gadu garā. Tēla veidošanai punktu pieliks košs grims un ģeometrisks matu griezums, pārvēršot Svetlanu par satriecošu skaistuli!

Sākam ar diagnostiku

Pirmais gājiens pēc pārmaiņām un skaistuma – pie kosmetologa.

Salona Estetik SPA kosmetoloģe Jekaterina Češkova:

– Pirms ķerties pie procedūrām, mūsu varonei vajadzēja veikt sejas ādas diagnostiku. Es to izdarīju ar aparātu D-cam. Secinājumi: āda kombinēta, vāji elastīga, jau parādījušās sīkas krunciņas. Turklāt Svetlana izšķīrās par “skaistuma injekcijām”. Tātad vajadzēja ādu tām sagatavot. Es veicu attiecīgu procedūru: endermolifta masāžu ar aparāta LPG palīdzību, kuras gaitā notiek mehāniska iedarbība uz ādu, tās stimulēšana. Ar šīs metodes palīdzību katra šūna atmostas, sāk strādāt. Rezultātā injekcijas labāk iedarbojas, to efekts saglabājas daudz ilgāk.

Pārvērtības

Svetlanas komentārs
– Esmu ļoti priecīga, ka process sācies, jo patiesi jau sen biju gatava pārmaiņām! Ir tik patīkami gulēt ērtā krēslā, zinot, ka par tavu ādu rūpējas profesionāļi un jaunākās tehnoloģijas!

Pārvērtības

Pēc sniegbalta smaida – uz klīniku Dr Butkēvičas zobārstniecības prakse

Smaids dzīvē ir labs palīgs: ar smaidu sievietes savaldzina vīriešus, ar smaidu darbs labāk sokas. Lai iegūtu skaistu smaidu, tika nolemts zobus balināt. Stomatoloģe Paula Samedova ar savu uzdevumu lieliski tika galā. Un, lūk, Svetlana jau var nodemonstrēt veselīgu, sniegbaltu smaidu.

Pārvērtības

Svetlanas komentārs
-Es bažīgi gaidīju tikšanos ar stomatologu, taču, lai gan laika jāpatērē diezgan daudz, nekā sāpīga nav, arī rezultāts ir tā vērts, lai nedaudz pagaidītu. Tagad smaidīšu ar visiem 32 zobiem reizē!

Pārvērtības
Skaistuma injekcijas

Salona Baltic Beauty Prof kosmetoloģe Irina Kalniņa-Dobrovoļska:

– Svetlanai vajadzēja nedaudz “pielabot” pieri un zonu starp uzacīm, kā arī likvidēt “vārnu kājiņas”. Daudzas dāmas veltīgi baidās no šīs procedūras: tā ir pilnīgi nesāpīga! Oda kodiens ir vairāk jūtams. Es izdarīju skaistuma injekcijas. Šim nolūkam izmantoju botulotoksīnu (konkrēti: preparātu Azalur), lai izlīdzinātu mīmikas grumbas. Procedūras mērķis ir nevis pilnībā bloķēt, bet atslābināt sejas muskuļus. Seja nepavisam nekļūst kā lellei, kā no porcelāna, bet paliek dzīva, svaiga, dabiska.

Pārvērtības

Un vēl, pēc Svetlanas lūguma piekoriģēju plāno un nedaudz asimetrisko augšlūpu, šim nolūkam izmantojot Itālijas K-Surgery firmas preparātu K-FILL. Kā arī izlīdzināju deguna un lūpu krunku.

Pārvērtības

Svetlanas komentārs
-Es gluži kā bērni baidos no injekcijām. Bet man teica – vajag. Tātad jāsaņem dūša un jādara viss, ko saka kosmetoloģe. Un es pēc Irinas lūguma vīrišķīgi vaibstījos, atslābināju muskuļus. Un tad pēkšņi izrādījās, ka viss jau beidzies, bet es gandrīz neko nebiju jutusi! Rezultāts vēl kādu laiku jāpagaida, bet ar procesu esmu ļoti apmierināta.

Pārvērtības

Salona Attirance manikīrs

–Pat tad, ja būs satriecošs grims, smalka tualete, spoža frizūra…Veidols nebūs pilnīgs, ja rokas, pareizāk sakot, nagi netiks savesti kārtībā. Projektā piedalījās manikīra meistare Kristīne Jildiza, kas Svetlanai taisīja manikīru. Tika izvēlēts “frenčs”, kuru 1976. gadā izgudroja firmas ORLI dibinātājs Džefs Pinks un kuru iecienījušas franču manekenes: tas vienmēr ir svaigs, elegants, piestāv katram tērpam.

Pārvērtības

Svetlanas komentārs
–Koptas rokas ir tik skaistas, bet roku masāža procedūras beigās – ļoti patīkama! Vēl ir patīkami, ka par tevi rūpējas… Un pēc katra pārvērtību posma es izskatos un jūtos aizvien labāk un labāk!

Taisām un ieveidojam šķipsnas

Pienācis brīdis nodarboties ar matiem. Mainīt to krāsu, garumu un visu frizūru uzņēmās salona Košuma darbnīca friziere Jekaterina Vinogradova.

– Rudā krāsa Svetlanai bija apnikusi, viņa vēlējās kļūt par blondīni. Tomēr es atrunāju no tūlītējas pārkrāsošanas, lai nesabojātu jau tā smalkos matus. Secinājām, ka iesākumā krāsosim šķipsnas, taču “aktīvas”, platas. Izvēlējāmies karameļtoni. Mūsu salons izmanto kopš 1973. gada pasaules tirgū strādājošās firmas Farmavita lielisko produkciju. Šīs kompānijas ražotās krāsas, losjoni, šampūni, kondicionētāji un citi matu kopšanas līdzekļi ir augstas kvalitātes izstrādājumi.

Pārvērtības

Iesākumā es šķipsnas pārklāju ar balinošu krāsu un tās ietinu folijā. Matu saknēm un atlikušajām šķipsnām uzklāju gaišbrūnu krāsu pelnu pelēkā tonī. Pēc 45 minūtēm visu nomazgāju. Lai iecerētais karameļtonis atklātos pilnā krāšņumā un spožumā, lietoju tonējošu gaišbrūnu krāsu pelnu pelēkā tonī. Desmit minūtes pēc krāsas uzklāšanas vēlamais efekts bija iegūts.

Tad nāca kārta matu griezumam. Es Svetlanai izvēlējos klasisku pagarināto “bobu” ar biezu “poniju” uz pieres. Matus griezu sasson tehnikā. Tad mati ir viegli ieveidojami, saglabā formu, frizūra vienmēr izskatās svaiga.

Pārvērtības

Svetlanas komentārs
Matu krāsošana un griešana bija diezgan ilgs, taču ļoti aizraujošs process. Nebiju domājusi, ka jauna frizūra spēj tik ļoti pārvērst cilvēku! Tas, kas sanācis, man ļoti patīk. Esmu pārliecināta: pateicoties meistares padomiem, turpmāk ar matu ieveidošanu un kopšanu tikšu galā pati.

Pārvērtības
Salona Poetica Make up

Pēc frizētavas mūsu varone devās pie salona Poetica vizāžistes Anastasijas Ivaščenko.

– Tā kā Svetlana piedalīsies fotosesijā, vajadzēja, lai grims būtu spilgtāks par dienā lietojamo, tuvāks vakaram paredzētajam. Mūsu salons strādā ar franču profesionālo dekoratīvo kosmētiku Make Up For Ever. Visus šīs kompānijas līdzekļus var raksturot vienā vārdā – lieliski!

Pārvērtības

Sāku ar acīm. Izvēlējos matētu Make up. Uz plakstiņiem klāju caurspīdīgu pamatu, tam pāri – bēšīgi brūnas matētas ēnas. Tieši tās piestāv “rudenim” – Svetlanas krāsu tipam. Tātad gammai jābūt siltai. Grima tehnika klasiskā: no gaiša toņa pie acu iekšējiem kaktiņiem uz tumšu toni pie ārējiem kaktiņiem.

Pēc tam ar melnu tušu nokrāsoju skropstas. Lai skatienu padarītu izteiksmīgāku, skropstām pie ārējiem acu kaktiņiem pielīmēju tā saucamos pušķīšus. Pēc tam ķēros klāt sejai. Vispirms to norīvēju ar losjonu, pēc tam uzklāju izlīdzinošu pamatu, tad – tonālo krēmu ar maigu, patīkamu tekstūru. Ar konsīleri nomaskēju nelielos nedaudz tumšos lokus. Visam pa virsu – maigs minerālpūderis.

Lai akcentētu vaigu kaulus, lietoju modelējošo pūderi, bet virs tā – smiņķi siltā persiku tonī.

Uzacis koriģēt nevajadzēja, tāpēc es tās vienīgi akcentēju ar ūdensizturīgu uzacu pastu gaišbrūnā tonī.

Lūpas nokrāsoju ar ūdens izturīgu dabisko lūpu zīmuli, pa virsu uzklājot persiku krāsas spīdumu.

Grima “nostiprināšanai” lietoju speciālu ar skābekli bagātinātu fiksatoru.

Pārvērtības

Svetlanas komentārs
–Anastasija ir malacis! Kas ir tā sieviete, ko redzu spogulī? Ar jauno matu griezumu un grimu es nepavisam neesmu līdzīga tai sievietei, kāda biju agrāk, mamma mani noteikti nepazīs… Ļoti vēlos drīzāk pastaigāt pa veikaliem, lai izbaudītu savu jauno veidolu!

Pārvērtības
Veidols gatavs

Klāt ir projektu vainagojošais posms – iepirkšanās kopā ar stilisti, imidžā veidotāju Anush.

–Figūra Svetlanai ir laba un pietiekami proporcionāla, tiesa, pleci nedaudz platāki par gurniem (Latvijā vairumam sieviešu ir tieši šāda figūra). Taču šo disproporciju ar apģērba palīdzību diezgan viegli var izlabot: vajag tikai uzvilkt tagad tik aktuālo topu ar basku (pie vidukļa līnijas piešūts krokojums) vai “princeses” piegriezuma kleitu. Vajag arī akcentēt vidukli, izmantot piegulošus un daļēji piegulošus siluetus. Turklāt jāteic, ka neviens nav atcēlis arī ierasto oversized modi, tādēļ dažkārt noteikumus var arī pārkāpt, taču tad siluets ir vizuāli jāizstiepj, bet šim nolūkam vislabāk noder papēži.

Pārvērtības

Ja runājam par krāsām, tad, ņemot vērā jau sākotnēji iecerēto jauno matu krāsu, Svetlana kļūs par neitrālu tipāžu, kuram piestāv gan siltie, gan aukstie toņi. Tikai svarīgi ir nepārspīlēt ar košumu: pārāk aktīva krāsa faktiski spēj nomākt jebkuru skaistumu. Ja meitenei ir balta āda, melnas uzacis, dabisks sārtums, tumši mati un acis, viņa droši var valkāt gan košus, kontrastainus apģērbus, gan melnas drānas. Visiem pārējiem šādi toņi nav ieteicami.

Pārvērtības

Tā kā Svetlanai ir svarīgi ne tikai nodrošināt karjeru, bet arī nokārtot personīgo dzīvi, protams, stiliste Anush vispirms mūsu varones uzmanību vērsa uz sieviešu svārkiem un kleitām. Un svarīgi ir ne tikai tas, ka šie apģērba gabali piesaista pretējā dzimuma uzmanību, bet būtiska ir arī pašsajūta. Ja sievietei mugurā ir kleita, viņa jūtas esam pievilcīga un iekārojama, tāpēc raisās koķets noskaņojums. Pielaikošanā pat šķita, ka Svetlana izstaro iekšēju gaišumu un sāk pavisam citādi smaidīt. Un koķetēt ar fotogrāfu!

Pārvērtības
Pārvērtības
Rīgā viss ir

Jābrīnās par to, ka rīdzinieki sūdzas: pie mums ir grūti atrast piemērotu apģērbu, bet Rīgā taču ir tik daudz lielisku veikalu un veikaliņu jebkurai gaumei un jebkuram maka biezumam! Kopā ar Svetlanu apmeklējām vairākus apģērbu veikalus – brīnišķīgo modes preču veikaliņu La Vita, slaveno Kabuki un rīdzinieku iecienīto Nolo. Mājīgajos veikalos Dreambox un Paviljons, protams, atcerējāmies Latvijas dizainerus. Par apaviem projekta gaitā atbildīgs bija veikals Este, bet par rotām un citiem aksesuāriem – Parfois.

Pārvērtības

Svetlanas komentārs:
Es reti staigāju pa veikaliem, iepirkšanās man nekad prieku nav sagādājusi. Bet kopā ar stilistu – tas ir pavisam kas cits, nav nekur jāiet, stāvi kabīnē un pielaiko to, ko profesionālis izvēlējies. Nekad nebiju domājusi, ka man šādi komplekti piestāv! Veikalā kaut kam tādam nebūtu gājusi klāt, bet izrādās, der kā uzliets un arī kleita ir ērts apģērba gabals. Iepirkšanās ir viens vienīgs prieks!

Pārvērtības
Salona Kabuki vecākā pārdevēja Svetlana Dudele pasniedz dāvanu.
Dāvanas – studijā!

Projektā piedalījās arī sponsori: saloni Kabuki, Dreambox, Este. Atbalstot projektu tādējādi, ka piešķīra daļu kleitu, apavu, aksesuāru, šie dalībnieki (saukt viņus tikai par sponsoriem nebūtu pareizi), tie gāja tālāk: uzdāvināja Svetlanai tērpus, kuri viņai visvairāk patika.

Pārvērtības
Salona Dreambox pārdevēja Anta Eveliņa pasniedz dāvanu.
Pārvērtības
Apavu veikalu tīkla Este pārdošanas menedžere Marina Zvančuka pasniedz dāvanu.
Imidža dizaineres Anush atzinums: “Galvenais – pareiza motivācija”

– Pārvērtību procesā pats interesantākais ir vērot, kā cilvēks mainās, kā pilnīgi no jauna ierauga, uztver sevi. Brīnumaini, kā sieviete līdz ar katru jaunu kleitu pielāgo sev jaunu lomu, bet līdz ar katru izskata pārmaiņu viņai iekvēlojas acis, mainās skatiens. Jāteic, ka par sevi pārliecinātas, sievišķīgas un panākumus gūstošas skaistules veidols, pēc kura tiecāmies, Svetlanai ļoti piestāv. Tas saskan ar viņas faktūru, iekšējo pasauli, sapņiem un mērķiem.

Katru sievieti, kas pārstrādājusies, aizmirsusi par sevi, var pārvērst par daiļu gulbi. Taču ja cilvēks nav motivēts un nealkst pārmaiņu, jau pēc dažām dienām viņš atgriezīsies pie vecajiem džinsiem un džemperīša. Par Svetlanu esam pārliecināti: viņa ne tikai sev pielāgojusi jauno veidolu. Viņa ir sevi atradusi, viņas raksturs, neatkārtojamā individualitāte izpaudīsies ārienē – kā stilīga frizūra, kopta āda, sniegbalts smaids un modernas lietas.

Projektā bija iesaistīta vesela komanda, un mēs esam pārliecināti, ka jaunais veidols palīdzēs ne tikai sasniegt izvirzītos mērķus, bet arī iegūt maksimālu gandarījumu.

Svetlana “Pirms” un Pēc”

Pārvērtības
Svetlanas beigu secinājums “Rezultāts pārspēja cerības”

– Es zināju, ka esmu vērsusies pie īstiem profesionāļiem, no kuriem katrs ir lietpratējs, taču, godīgi sakot, tādas pārmaiņas, tādu rezultātu nebiju gaidījusi! Vīrieši atskatās, draudzenes jūsmo, arī darbs veicas citādi. Nebiju cerējusi, ka līdztekus patīkamai pieredzei saņemšu arī dāvanas no veikaliem. Tagad ar prieku, ar vislabākajām atmiņām par piedalīšanos projektā valkāšu dāvinātos apģērbus. Taču, šķiet, pati lielākā dāvana ir jaunās sajūtas un pārliecība par sevi. Paldies visiem meistariem un žurnālam Fashion par iekšējām un ārējām pārvērtībām!

Turpinājumā var aplūkot Svetlanas fotosesiju ar professionālo fotogrāfu Arkādiju Gluhih un arī videofilmu, kurā ir fiksēti visi pārvērtību procesa posmi.

Vai vēlaties kļūt par mūsu rubrikas varoni, redzēt savu seju uz žurnāla Fashion vāka? Gribat piedzīvot pārvērtības ar labāko pilsētas meistaru palīdzību un piedalīties profesionālā fotosesijā, kuras laikā uzņemtos attēlus mēs ievietosim žurnālā? Un redzēt videofilmu, kurā būs fiksēti visi pārvērtību procesa posmi? Tad rakstiet pieteikumu ar norādi “Fashion. Pārvērtības” uz elektronisko adresi: mpb@mpb.lv

No Comments Yet

Comments are closed

FOLLOW US ON