Habitus Baltija 2016: jaunatnes uzdrošināšanās

Habitus Baltija 2016

Jauno modes mākslinieku konkursā Habitus Baltija 2016 piedalījās 30 apģērbu kolekcijas, ko prezentēja jaunie dizaineri no deviņām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Polijas, Turcijas un Zviedrijas.

Konkursa dalībnieku darbus vērtēja starptautiska profesionāļu žūrija, kuras priekšsēdētāja bija ilggadējā H&M galvenā dizainere Margarēta van den Boša no Zviedrijas.

Par labākās modes skolas titulu cīnījās astoņas mācību iestādes: Latvijas Mākslas akadēmija, Rīgas Tehniskā universitāte, Viļņas Mākslas akadēmija, augstākā lietišķās zinātnes skola Vilniaus Kolegija, Igaunijas Mākslas akadēmija, Krakovas Mākslas un modes dizaina skola, Starptautiskā tērpu un modes dizaina skola un Tēlotājas mākslas universitāte Mimara Sinana. Par labāko modes un dizaina skolu žūrija atzina Igaunijas Mākslas akadēmiju.

Žūrijas simpātijas zibenīgi izpelnījās Igaunijas Mākslas akadēmijas studentes Marilīsas Nīnes kolekcija LEgGOdt. Fakts, ka šī viņas karjerā ir pirmā kolekcija, netraucēja Marilīsai iegūt Habitus Baltija 2016 labākās jaunās mākslinieces titulu.

IED Group profesors Džovanni Otonello pasniedza uzvarētājai sertifikātu, kas ļauj piedalīties Eiropas dizaina institūta IED (Barselona) vasaras kursos, bet starptautisko izstāžu organizatora kompānijas BT 1 valdes priekšsēdētājs Viesturs Tīle – 800 eiro naudas balvu.

Otro vietu un sertifikātu līdzdalībai prestižās starptautiskās augstākās modes skolas ESMOD (Parīze) vasaras kursos ieguva Una Bērziņa no Latvijas Mākslas akadēmijas par kolekciju CANCEL/PRINT.

Trešo vietu un sertifikātu līdzdalībai starptautiskajā jauno dizaineru konkursā Russian Silhouette izcīnīja Kristīna Vīzaite no Viļņas Mākslas akadēmijas par kolekciju 2093.

Marilīsa Nīne

Ļoti spilgtus un atmiņā paliekošus modeļus kolekcijā LEgGOdt paradīja Marilīsa Nīne. Pateicoties minimālisma elementiem – ģeometriskajām formām un stūriem – daudzās puķes komplektos izskatās atturīgākas. Jaunā dizainere izmantojusi arī pēdējos gados modernās tendences – spīdīgus audumus un oversized.

Habitus Baltija 2016

Habitus Baltija 2016

Anna Sponberga

Ļoti sievišķīgus un rotaļīgus tērpus rādīja Anna Sponberga no Zviedrijas.  Kolekcijai “Tuksnesī” raksturīgas maigas krāsas un harmoniski krāsu salikumi. Autore apvienojusi ļoti dažādas faktūras, raisot vizuālu interesi ar gofrējumu un kažokādas ielaidumiem neitrālā krāsā.

Habitus Baltija 2016

Habitus Baltija 2016

Una Bērziņa

Una Bērziņa savos modeļos izmantojusi tikai melno un balto krāsu, paliekot uzticīga klasikai.  Taču ir arī sava rozīnīte – iespiestais teksts uz apģērba detaļām.  Vīriešu tunikas, kas kolekcijā CANCEL/PRINT izskatās vīrišķīgas un elegantas, ir viens no spilgtiem pēdējo gadu modes sezonu trendiem.

Habitus Baltija 2016

Habitus Baltija 2016

Kristīna Vīzaite

Kolekcija 2093, ko rādīja Kristīna Vīzaite no Lietuvas, sākot ar daudzajām detaļām un furnitūru un beidzot ar oriģinālajām, pagarinātajām un uzpūstajām piedurknēm, ir atšķirīga, neparasta un atmiņā paliekoša.  Dizainere izmantojusi arī klasiskās neitrālās krāsas – melno un balto, kā arī spilgto un sulīgo oranžo.

Habitus Baltija 2016

Habitus Baltija 2016

Ļucija Kvašīte

Lietuvas pārstāves Ļucijas Kvašītes kolekcijas “Dievs, sargi panku!” tematika saistīta ar daudzslāņainību un vīriešu šiku.  Dizainere vīriešiem piedāvā zināmu kompromisu starp svārkiem un biksēm, padarot veidolu androgīnu, kā arī puķu apdrukas un košus spīdīgus audumus.

Habitus Baltija 2016

No Comments Yet

Comments are closed

FOLLOW US ON