Valentino: folks, etnika

Valentino

Daļa dizaineru pārliecināti, ka topā ir XX gadsimta astoņdesmito un deviņdesmito gadu stils, savukārt viņu kolēģi Marija Grācija Kirī un Pjerpaolo Pičoli no modes nama Valentino uzskata, ka šajā pavasara un vasaras sezonā galvenais ir folks un etnika.  Viņu jaunajā kolekcijā ir vairākas stila ziņā atšķirīgas daļas: folkloras motīvi, savanna un gotikas elementi apģērbos.  Krāsu gamma neitrāla un nedaudz “piezemēta”: prevalē ebonīta, melnie, brūnie, tumšsarkanie, zaļie toņi. Valentino tērpi asociējas ar vijīgām līnijām un vienkāršu piegriezumu, interesantiem ornamentiem un bārkstīm, kas dažkārt izskatās pēc zāles kušķīšiem. Daudzas kleitas, kas atgādina senos sarafānus, ir elegantas un visnotaļ mūsdienīgas.

Valentino

Viens no galvenajiem kolekcijas tematiem ir Āfrika. Tāpēc tajā ir dažādām melnā kontinenta tautām raksturīgie elementi: rotājumi, izšuvumi, masku atveidojumi. Savvaļas dzīvnieku ilkņus atdarinoši rotājumi veidoti no baltas terakotas pēc mākslinieka Alesandro Gadžo skicēm. Tādējādi daba apvienojusies ar artefaktiem.

Valentino

Kolekcijas afrikāniskajai daļai veltīto fotosesiju modes nams Valentino rīkoja Kenijas nacionālajā parkā Amboseli pie vietējās masaju cilts pārstāvjiem. Fotografēja amerikānis Stīvens Makarijs.

Valentino

No Comments Yet

Comments are closed

FOLLOW US ON