Carat: starta laukums iesācējiem

Specializētais salons Carat, ko bija noorganizējuši izstādes Tendence rīkotāji, kalpoja ne tikai par zāli, kur savus darbus demonstrēja slaveni un atzīti meistari, bet arī par starta laukumu jaunajiem talantiem. Ar gandarījumu atzīmēsim, ka iesācēji dizaina jomā centās neatpalikt no saviem vecākajiem kolēģiem un uzskatāmi lika saprast, ka var viņiem kļūt par vērā ņemamiem konkurentiem.

Dis / Order

Šādus kolektīvos eksperimentus ar juvelierrotām mākslinieki sauc par “popindustriālās folkloras” stilu. Izmantojot mūsdienu tehniku, tiek veidotas formas tautas tradīciju garā.

carat_talents-003

Denis Music

Rodas sajūta, ka jaunais meistars pabijis arheoloģiskajos izrakumos, kur atradis šo raritāti – gredzenu no tāliem aizlaikiem. Kam gan tas piederējis?

carat_talents-002

Catalina Brenes

Interesants ir gredzena ietvars: šķiet, ka akmeņi nonākuši dīvaini izliektu zaru gūstā. Šāds ietvars izskatās reizē oriģināls un dabisks.

carat_talents-005

Anne Sievers

Kolekcija Tapylon būtībā ir lokanu plastikāta elementu moduļsistēma. Šie filigrānie aksesuāri ir ļoti pievilcīgi. No šādām simpātiskām detaļām var izveidot pat oriģinālu līgavas galvasrotu.

carat_talents-004

Sofie Lunøe

Kolekcijā Pompon ir oriģināli gredzeni ar “durstīgiem”, bet glītiem ērkšķiem.  Lai gan tie ir asi, rotas atstāj mīkstu un elastīgu priekšmetu iespaidu.

carat_talents-006

Filipa Oliveira

“Caur ērkšķiem uz zvaigznēm” – tā var nosaukt šo simpātisko gredzenu. Cik gan daudz šķēršļu vajadzēja pārvarēt gredzena pērlītei, iekams tā nonāca virsotnē?!

carat_talents-001Kristin Urup

Superoriģināls gredzens.  Tā akmeni gluži kā augšup paceltas rokas tur uzvaru simbolizējošās literas V. Autors tādējādi tradicionālo gredzena formu piepilda ar neparastu saturu.

carat_talents-008

Pernille Mouritzen

Var droši teikt, ka šī rota simbolizē gan izstādē, gan tās ietvaros organizētajā salonā Carat valdījušo stilu daudzveidību un centienus savienot nesavienojamo.  Viens priekšmets – tas ir vesels dažādu akmeņu un detaļu sakopojums.

carat_talents-007

No Comments Yet

Comments are closed

FOLLOW US ON