Riga Fashion Week: pavasaris būs daiļš un drosmīgs

RFW

Foto: Marks Litvjakovs

No 27.oktobra līdz 2.novembrim notika Rīgas modes nedēļas 25. sesija. Profesionālo demonstrējumu programmas ietvaros tika rādītas plaši pazīstamu Latvijas marku  „Pavasaris-vasara 2017” sezonas prêt-à-porter apģērbu kolekcijas.

Paviljons

Jaunās kolekcijas Bond iedvesmas pamatā ir antropoloģiski vērojumi, kas atklāj cilvēku attiecību dabu. Dizainere Arita Varžinska  joprojām ietur iesākto virzienu uz skandināviem raksturīgo minimālismu, īpašu uzmanību pievēršot izstrādājumu formai un faktūrai. Kolekcijas modeļiem raksturīgs brīvi krītošs siluets, drapējumi, asimetrija, kontrastējoši materiālu salikumi, kā arī oriģinālas detaļas un aksesuāri, kas prasmīgi papildina veidolu.

RFW

RFW

RFW

RFW

Katya Katya Shehurina

Šīs kolekcijas iedvesmas avots autorei bijusi brīnišķīga, smalka un brīvdomīga jauniete – mūsdienīga Marija Antuanete. Priekšroka dota maigiem pasteļtoņiem, rotaļīgām lentītēm un rišām, kupliem, čaukstošiem svārkiem un delikātiem izšuvumiem. To visu savā kolekcijā atspoguļojusi Katja Šehurina, kas ir pārliecināta, ka sieviete, kas veido vēsturi, ir jautra, pārdroša un gudra.

RFWRFW

RFW

RFW

RFW

Anna Led

Īstu latviskā dizaina paraugu – zīmolu Anna Led – 1992.gadā  nodibināja Anna Ledskalniņa. Katrā autores  kolekcijā mūsdienu trendi un materiāli savijas ar etniskajiem elementiem, latviešu tautiskajiem motīviem un tradīcijām. Tie izceļas ar neparasti košiem akcentiem, rotaļājas ar pieklusinātiem toņiem. Anna Led savos darbos apvieno dažādas faktūras. Šī kolekcija izceļas ar  neparasti spilgtiem akcentiem un pieklusinātu toņu rotaļīgumu. Jaunās kolekcijas rozīnīte ir sienāžus atveidojošas apdrukas un raksti.

RFWRFW

RFW

Natalija Jansone

Zīmola Natalija Jansone jaunās kolekcijas pamatā it jūras tematika: šajā sezonā dizaineres iedvesmas avots bijušas dienvidjūras piekrastes ainavas, viegla brīzīte, viļņi un bezgalīgie gaišzilie jūras plašumi. Šajā kolekcijā dizainere izmantojusi  vienīgi linu, zīda un kokvilnas audumus maigos un klusinātos toņos, tādējādi uzsverot  apģērbu vieglumu un ērtumu.

RFW

RFW

Dace Bahmann

Dizainere Dace Krieviņa-Bahmane, kas pārstāv zīmolu  Dace Bahmann, devusi priekšroku dabiskajiem materiāliem un individualitātei. Viņa nemitīgi meklē jaunas idejas, savās kolekcijās liekot uzsvaru uz kleitām. Jaunajā kolekcijā dizainere sajauc balto un sārto krāsu, ievij gan Viktorijas laikmeta, gan sportiska stila elementus. Turklāt sievietes Dace Bahmann tērpos vienmēr izskatās sievišķīgas un romantiskas.

RFWRFW

RFW

Talented

Savai kolekcijai zīmola Talented dizainere Indra Miklāva prototipus meklējusi pamestās armijas bāzēs un vēstures muzejos, kur iepazinusies ar Latvijas armijas apģērbiem un to funkcionālajām detaļām.  Kolekcijā dominē kokvilnas mežģīņu blūzes un kreklkleitas, kokvilnas gabardīna chinos bikses un īsbikses, kā arī  kombinezoni un svārki.  Kolekcijas stilistika – no minimālisma līdz safari un militārajam stilam; papildināta ar tādiem  izteikti sievišķīgiem un kontrastējošiem akcentiem kā puscaurspīdīgas mežģīnes un volānu kaskādes.

RFW

RFW

Narciss

Narciss kolekcijas iedvesmas avots ir citāts no Vladimira Nabokova romāna „Lolita”: „Un atlikušais ir rūsa un zvaigžņu putekļi.” Zīmola dizainere Alise Trautmane uzskata, ka „Lolita” ir viens no visu laiku skumjākajiem romāniem, tāpēc jaunajai kolekcijai piemīt nostalģiski romantisks noskaņojums. Kolekcijas tērpos apvienoti sievišķīgi un sportiski elementi: ielu modes iedvesmotās džinsa bomber jakas ar ādas detaļām un zvaigžņu aplikācijām tiek kombinētas ar vieglām zīda kleitām un mežģīņu detaļām. Šajā kolekcijā ir atgriezušies volāni, bet šoreiz tie ir apjomīgi un asimetriski.

RFWRFW

RFW

Deeply Personal

No šīs kolekcijas strāvo Baltijas jūras piekrastes atmosfēra, kas apvieno vienkāršību un šiku. Kolekcijas pamatā ir viena no galvenajām Rivjēras stila iezīmēm – svītras. Kā arī divdesmitā gadsimta astoņdesmitos gadus atgādinošas lakoniskas detaļas. Kolekcijā dominē gaišie, dabiskie toņi, kā arī plāni, augstvērtīgi viskozes audumi. Denima ielaidumi, asimetrisks piegriezums un ģeometriski raksti, kas imitē šauro smilšaino ieliņu līkločus, kolekcijas stilam piešķir pilsētas šiku.

RFW

RFW

NóLó

Zīmola NóLó desmitās jubilejas kolekciju veido drosmīgs ielas stila sajaukums ar uniformu lakonismu, urbānu šiku un vīrišķīgu minimālismu. Iedvesma kolekcijai smelta no  modernas ostas ikdienas un tās… rutīnas. Ostas celtņu grafiskās līnijas, piestātņu un kuģu industriālā arhitektūra atspoguļota tērpu elementu ģeometriskajās formās un milzīgajās  asimetriskajās detaļās, kā arī daudzveidīgajās jostās, auklās un siksniņās. No ostas strādnieku un jūrnieku darba tērpiem patapināti darba halāti, priekšauti, milzīgas funkcionālas kabatas un kombinezoni.  Kolekcijas krāsas: balta, zila, haki un bēša.

RFWRFW

RFW

RFW

RFW

M-Couture

Jaunajai kolekcijai zīmola M-Couture dizainere Jūlija Sardikova izvēlējusies romantisku noskaņojumu: šai markai raksturīgo vienkāršo un lakonisko piegriezumu pēkšņi nomainījis pilnīgi jauns stils ar bohēmiska retroglamūra elementiem. Kolekcija After Blue iezīmē jaunu zīmola attīstības loku. Tajā ir daudz spilgtu tēlu, mežģīņu un daudzslāņu tērpu. Krāsu gamma ir daudzveidīga: no sārta pūdera toņiem līdz piesātinātai tumši zaļai krāsai.

RFWRFW

RFW

RFW

RFW

Amoralle

Amoralle jaunā kolekcija ir tapusi, iedvesmojoties no savvaļas putnu greznības, grācijas un trauslās dabas. Tajā dominē platas piedurknes, kas atgādina spārnus, un kontrastējošas krāsu kombinācijas, kas līdzinās putnu spalvām; atkailināti pleci, ar drapējumiem akcentēti sievišķīgi silueti un dziļi dekoltē. Karaliskie zīda, tilla un smalku mežģīņu tērpi šosezon aktuālajos toņos – koši sarkanā, karameļu un trifeļu krāsā – ir pavedinoši. Tie iederēsies gan buduārā, gan ikdienā, gan dodoties uz svinībām.

RFWRFW

RFW

RFW

RFW

No Comments Yet

Comments are closed

FOLLOW US ON