Haute couture “Rudens-ziema 2016/17” kolekcija: Oda sievietei

Haute Couture

Sezonas “Rudens-ziema 2016/17” haute couture kolekcija – tā ir mežģīņu, izšuvumu un sarežģītu rokdarbu pārbagātība. Un vēl – tā ir oda Sievietei, viņas sievišķībai, jutekliskumam un noslēpumainībai.

Elie Saab

Klaja provokācija

Libāniešu dizainera Eli Sāba jaunā kolekcija atkal slavināja sievieti. Viņas skaistumu, eleganci, seksualitāti, ko brīnišķīgi papildināja greznas kleitas ar kupliem svārkiem, brīnišķīgiem daļēji caurspīdīgu audumu izšuvumiem un tērpi, kuriem provokatīvu raksturu piešķir dziļi dekoltē un šķēlumi līdz gurniem. Eli Sābs ir pārliecināts: mūsdienu sieviete spēj būt maiga un trausla kā pasaku skaistule. Taču var būt arī bezbailīga un valdzinoša kā amazone, kas saviem spēkiem veido karjeru.

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

Alberta Ferretti

Divdesmito gadu atdzimšana

Par modes nama Alberta Ferretti jaunās kolekcijas tematu kļuvuši deviņpadsmitā gadsimta divdesmitie “džeza” gadi. To savdabīgais skanējums lieliski pieskaņots mūsdienu realitātei. Zīda tualetes ar pērlīšu apmalojumu, pērļu un kristālu ielaidumiem, kas uz auduma veido apjomīgus reljefus, lielākoties ir roku darbs un pilnīgi pamatoti pieskaitāms pie šedevriem.

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

Alexis Mabille

Elegantā vienkāršība

Vairāk gludu faktūru apvienojumā ar matētiem audumiem, mierīgu krāsu un neparastu dizainera risinājumu!  Šķiet, tieši šādā virzienā darbojas franču modes nams Alexis Mabille. To apliecina jaunā kolekcija.  Maigi pasteļtoņi, dūmakaina krāsa, sievišķīgi silueti, grezni tērpi ar minimālu dekoru, smalki izšuvumi – tas viss veido elegantu vienkāršību.

Šai francūža kolekcijai, tāpat kā faktiski visām citām, atkal ir teatrāls konteksts. Taču teatrālumu var droši rādīt gan uz sarkanā celiņa, gan citās prestižās vietās.

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

Armani Privé

Lakonisms un šiks

Džordžo Armani ir īsts silueta un piegriezuma meistars, kas veido haute couture uzvalkus un kleitas ne tikai demonstrēšanai uz “mēles”, bet arī valkāšanai reālajā dzīvē.  Meistara jaunā kolekcija ir grezna un… atpazīstama: tai raksturīgs lakonisms un šiks.  Tajā ir “mūžīgās” apdrukas: zoskājiņas, lielizmēra punktains raksts, rombi un kvadrātiņi, kas “savairojušies” uz ideāliem siluetiem.  Turklāt krāsu gamma ir atturīga un sastāv no dizainera iemīļotajiem toņiem: melna, balta, zila un sudrabota.  Un lai jau nelabvēļi spriež: meistaram esot maz ideju.  Viņš gluži vienkārši atkal parādījis vizītkarti… Galu galā Armani kungam uz to ir tiesības.

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

Atelier Versace

Neparasta greznība

Markas Atelier Versace galvenā dizainere Donatella Versače atkal fashion publikai demonstrēja greznus tērpus. Šoreiz skaidri bija redzams, ka viņa nolēmusi eksperimentēt ar formu.  To apliecina asimetriskais piegriezums, kā arī neparasti krāsu salikumi. Sarežģīti silueti, seksuāli izgriezumi, dziļi dekoltē, bagātīgi drapējumi, minimāli maz aksesuāru – tās ir haute couture kolekcijas iezīmes. Donatellas supersievietes savās atlasa kleitās, kas izceļas ar sarežģītām ielocēm vai veidotas no milzumdaudzām lentēm, šķiet, saka: “Ir arī pasaule bez zelta spīduma un denima!”

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

Chanel

Neatkārtojamā sievišķība

Kā jau nenogurdināmajam Karlam Lāgerfeldam raksturīgi, kolekcija ir diezgan apjomīga. Tajā iekļauti vairāk nekā 70 paraugu.  Skate bija ieturēta klasiskā stilā, proti, modes namam raksturīgajā garā – ar tradicionālo tvīdu un slavenajām Chanel žaketēm. Turklāt, kā jau Lāgerfeldam ierasts, akcents bija likts uz visu: apģērbiem, make up, apaviem un pat uz garajiem zamšādas bezpirkstu cimdiem. Un tas izskatījās interesanti un pievilcīgi.

Krāsas atturīgas: melnā, pelēkā, pieklusināta sārtā. Īpašiem gadījumiem dizainers piedāvāja ar spalvām, izšuvumiem, aplikācijām dekorētas kleitas.  Kolekcija ir ļoti sievišķīga, pat izmeklēti smalka.

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

Giambattista Valli

Uzticība gaisīgumam un krāsām

Aizkustinošas kleitas, kas dažbrīd izskatās pēc skaisti rotātiem naktskrekliem, sievišķīgi silueti, ko papildina rotaļāšanās ar proporcijām (minigarumu kompensē kuplas piedurknes, apkakles vai masīvs trēns)…  Tas viss raksturīgs jaunajai kolekcijai, ko izdomājis slavenais modelētājs Džambatista Valli.  Viņš devis priekšroku baltajai un melnajai krāsai, kā arī smilškrāsai, tikai retumis tās atšķaidot ar vīna sarkano vai spilgti sārto toni. Lai gan modes pasaule mainās, marka Giambattista Valli paliek uzticīga savam stilam: plānajiem tērpiem ar puķu rakstu.  Taču, kā redzams, aizraušanās ar pasakām nav gājusi secen arī šim meistaram: uz podesta bija redzamas arī krāšņas kleitas (daudz tilla un mežģīņu), kas iederētos īstas princeses garderobē.  Džambatista Valli ir pārliecināts, ka sievietes no viņa gaida puķes un krāsas.  Un kāpēc gan lai viņām šo prieku liegtu?!

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

Jean Paul Gaultier

Mežainas fantāzijas

Jaunās kolekcijas veidošanai Žans Pols Gotjē par iedvesmas avotu izvēlējies… mežu, turklāt japāņu mežu, kur bieži pastaigājies.  Ar to izskaidrojama pieklusinātā, dabiskā brūnganzaļā krāsu palete ar rudiem, piesātinātiem sarkaniem un oranžiem lāsojumiem, kā arī apdrukas, kas atgādina koka struktūru.  Kā vienmēr, ir neparastas apdares, faktūras un dekors, kā arī oriģināli salikumi: plīvojošas plāna auduma kleitas un kapucveida galvassega; apjomīga mugursoma, ko rotā mežģīnes tādā pašā tonī kā kleita, un lapsāda.

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

Ralph & Russo

Labākajās haute couture tradīcijās

Modes nama Ralph & Russo jaunā kolekcija no daudzām citām atšķiras ar to, ka saglabā agrāko haute couture garu. Tajā redzamas īstas vakarkleitas, ko bagātīgi rotā puķes, sudraba un zelta pavediena izšuvumi, mežģīnes. Un pats galvenais – tās no grezniem audumiem šūtas ar rokām.

Savās kolekcijās Tamāra Ralfa un Maikls Ruso cenšas panākt, lai viss būtu nevainojams. Tāpēc visi tērpi veidoti tā, lai katra sieviete, kas uzvilkusi Ralph & Russo tērpu, justos kā karaliene vai vismaz kā princese.

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

Schiaparelli

Kā mīlēja pati Elza

Trešā kolekcija, ko demonstrēja modes nama Schiaparelli radošais direktors Bertrans Gijons, ir cirkam veltītās 1938. gada kolekcijas interpretācija.  Modelētājs radījis visnotaļ mūsdienīgus fasonus, bet tos papildinājis ar atpazīstamām detaļām: uz kleitām izšūtiem cirka dzīvniekiem, vingrotājiem, košām spoguļapdrukām, krāsu blokiem.  Viņš tur godā leģendārā zīmola tradīcijas, taču reizē demonstrē progresīvu dizainu.  Cirks, astronomija, spilgtas krāsas (protams, arī slavenā fuksija!), drosmīgi salikumi, neordināras detaļas – tas viss kolekcijā ir. Viss, kas tik ļoti patika eksaltētajai Elzai.

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

Tony Ward

Neiedomājams smalkums

Piesātināta krāsu gamma, brīnišķīgas vakarkleitas, grezni strazu un pērlīšu izšuvumi – tas viss ir raksturīgs jaunajai modes nama Tony Ward kolekcijai.  Tonija Vorda sieviete ir nepaklausīga un reizē šķīsta, viņai raksturīgs divdabīgums, kura izpausme ir visai spoža.   Šī sieviete ir šādu tērpu cienīga. Bet greznie tērpi – sarkanā celiņa cienīgi!  Uzmanību piesaista pasakaini greznās kleitas, kuras veidojot, Tonijs Vords ir pārdomājis katru detaļu – gan smalkās mežģīnes un unikālās aplikācijas, gan oriģinālo krāsu risinājumu. Iedvesmas avots modelētājam noteikti ir bijis paradīzes putna smalkais skaistums.  Kleitu rotāšanai izmantotas arī stilizētas spalvas.

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

Valentino

“Gotiskie” viduslaiki

Šogad apritēja dižā dzejnieka Viljama Šekspīra 400. nāves gadskārta. Dizaineri Marija Grācija Kiuri un Pjerpaolo Pičoli, to atzīmējot, ģeniālajam britam veltījuši savu jauno haute couture kolekciju, kurā ir daiļajām dāmām veidoti tērpi ar kuplām gofrētām apkaklēm, ar “lukturīšu” piedurknēm, viduslaikiem raksturīgajām S veida silueta kleitām, pāžu stila biksītēm, kā arī kardinālu, bīskapu un pat karaliskas mantijas…   Arī modeļu frizūras skatē identiski atbilda tā laika paraugiem. Rotas – bižutērija viduslaiku stilā: diezgan daudz heraldisko ķēžu.

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

Zuhair Murad

Caurspīdīgā greznība

Slavenais libānietis Zuhairs Murads, kas ļoti iecienījis bagātīgu dekoru un caurspīdīgus audumus, palicis sev uzticīgs un demonstrēja “kailās” kleitas.  Savu jauno grezno kleitu kolekciju viņš sadalījis vairākos krāsu blokos. Autors to aizsāk ar melnām daļēji caurspīdīgām tualetēm, kas bagātīgi rotātas ar brīnišķīgu dekoru – pajetēm, izšuvumiem, bārkstīm un mežģīnēm. Bet turpina ar “krāsām”– sarkaniem, persiku, salātzaļiem, violetiem, ziliem un miesaskrāsas toņiem. Par aksesuāriem Murads izvēlējies vīriešu cepures, kas akcentē modeļu izsmalcināto sievišķību un seksualitāti.

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

Haute Couture

No Comments Yet

Comments are closed

FOLLOW US ON