Riga Fashion Week: stilu sajaukums

RFW
Katya Katya Shehurina

Jekaterina Mirmanova

26. Rīgas modes nedēļa aizjoņojusi, Latvijas galvaspilsētu uzlādējot ar enerģiju un ar gatavību nākamajai sezonai. Riga Fashion Week viesiem bija dota iespēja novērtēt ne tikai veiksmīgāko Latvijas marku, bet arī pieprasīto ārvalstu zīmolu prêt-à-porter kolekcijas “Rudens-ziema 2016/17”.

Katya Katya Shehurina

Diena un nakts, balts un melns, gaisma un tumsa, labais un ļaunais… Mūsu dzīve sastāv no pretrunām, un, pateicoties tām, mēs spilgtāk izjūtam katru nodzīvoto brīdi. Demonstrētā vakarkleitu kolekcija personificē tumšos spēkus, bet kāzu tērpu kolekcija simbolizē šķīstību un gaismu. Un gluži tāpat kā dzīvē tās savijas un pārtop viena otrā.

Must-have: Katjas Šehurinas kāzu kleitas un vakara tualetes ir aktuālas visās sezonās!  Ieteicam īpašu uzmanību pievērst kleitām ar mežģīņu lejasdaļu pečvorka stilā – tajās oriģinālā veidā atbalsojas Viktorijas laikmeta motīvi.

RFW

RFW

RFW

RFW

RFW

Narciss

Kolekcijā apvienoti smalki sievišķīgi silueti un drosmīgas, aktuālas detaļas. Markas dizaineres Alises Trautmanes veidotie tērpi izceļas ar pārdomātu piegriezumu, augstvērtīgiem materiāliem un izcilu šuvuma kvalitāti. Kolekcijā no pozitīva skatpunkta pētīta nakts un tumsa.

Must-have: elegantās kleitas īpaši labi izskatīsies komplektā ar tā paša zīmola apjomīgajiem mēteļiem un praktiskajām vestēm.

RFW

RFW

RFW

RFW

RFW

Anna Led

Zīmola Anna Led jaunās kolekcijas DNS – tas ir vienkāršības un elegances, komforta un šika, mūsdienu dzīves ritma un pilnīgas vientulības, brīvības un tradīciju, respektabluma un viegluma apvienojums. Forma un detaļas – mēteļi “vīrišķīgā” stilā, dūnu jakas, sporta tērpi spilgtās krāsās – patapinātas no deviņdesmito gadu modes. Komplekti izgatavoti no smalkiem materiāliem: kašmira, trikotāžas, alpakas vilnas un samta. Savukārt vakartērpiem raksturīgi divdesmito gadu dekadences elementi: garās kleitas, halāti pieklusinātos toņos, no rakstiem – arabeskas uz pana pamata, melns zīds, atkailināti pleci.

Must-have: pie trendiem pilnīgi noteikti pieder sports! Tieši tāpēc Annas Ledskalniņas trikotāžas tērpiem raksturīgs ne tikai komforts, bet tie iezīmē arī aktuālu tendenci!  Nebaidieties eksperimentēt un nevairieties no neierastiem salikumiem. Jau vairākas sezonas pēc kārtas garderobes klasiskās sastāvdaļas harmonē ar sportiskiem elementiem. Acīmredzot šī tendence mums būs aktuāla vēl ilgi.

RFW

RFW

RFW

RFW

RFW

Natalija Jansone

Natālijas Jansones veidotie tērpi vienmēr izceļas ar praktiskumu un oriģinālu stilu. Kā atzīst pati modelētāja, viens no galvenajiem iedvesmas avotiem viņai ir Korejas kultūra. Modelētāja tai bijusi uzticīga arī šajā sezonā, kad izvēlējusies dabiskos audumus un krāsas, minimālistisku piegriezumu, apjomīgus siluetus.

Must-have: mētelis, ko Natālija Jansone piedāvā nākamajā sezonā, ir ideāla sieviešu garderobes sastāvdaļa.

RFW

RFW

RFW

RFW

RFW

NóLó

Jauno kolekciju ir grūti iespiest viena stila vai laikmeta ietvaros: tajā ir gan greznas kleitas Viktorijas laikmeta stilā, gan skolas formastērpi, gan draiskulīgi sporta apģērbi cheerleaders stilā. Ir arī zīmolam Nóló raksturīgie vīriešu garderobes elementi: šķietami no drauga patapināti hūdiji, žaketes, parkas un mēteļi. Vilnas kreps, viskozes žoržets, daudzveidīga dabiskās šķiedras trikotāža, matēta un lakota ekoāda, kažokādas – tie vēl nebūt nav visi kolekcijā izmantotie materiāli. Krāsas: kā allaž, pelēkā un melnā, pieklusināti violetie, smaragda, šokolādes brūnie haki, ekrī toņi, kas papildināti ar fuksijas, sarkanās un vīna krāsas lāsumiem.

Must-have: Nóló mums piedāvā veselu moderno tendenču paleti. Sākot ar dumpiniecisku sporta stilu un beidzot ar Viktorijas laikmeta mežģīņu motīviem. Kas vairāk patīk tieši jums? Atturīgas mežģīņu kleitas vai izaicinošs “pagalma” šiks?

RFW

RFW

RFW

RFW

RFW

Paviljons

Par jaunās kolekcijas “Vibrācija” iedvesmas avotu kļuvis franču mākslinieks novators Pjērs Īgs ar savu ideju: mākslas objekts ir dzīvs organisms. To interpretējot jaunā koncepcijā, darbs iegūst neatkarīgu un vēl nebijušu formu. Parādītajā kolekcijā markas dizainere Arita Varžinska klasiskos apģērbus pārveidojusi, tas sadalot un daļas kombinējot jaunās variācijās. Īpaša loma šajā sezonā piešķirta manipulācijām ar materiālu, izmantojot ofsetiespiedumu, digitālos izšuvumus, tekstilfoliju, 3D gravējumus.

Must-have: no jaunākās kolekcijas ir grūti izcelt kaut ko vienu. Dizainere demonstrēja modernās svītras, aktuālo fasonu oversize, stilīgo daudzslāņu efektu, stilu sajaukumu.

RFW

RFW

RFW

RFW

RFW

Talented

Kolekcijas iedvesmotāja ir amerikāņu lidotāja Amēlija Erharte. Viņa bija pirmā lidotāja, kas vienatnē veica transatlantisko lidojumu, turklāt vienmēr izskatījās kā tikko no skatloga izkāpusi. Zīmola dizainere Indra Komarova kolekcijas stilā integrējusi trīsdesmito gadu modes un lidotāju vintāžas stila formas elementus. Tajā sievišķīga elegance sadzīvo ar Amēlijas iemīļoto tomboy veidolu. Šajā sezonā modelētāja izmanto zīmolam neraksturīgus audumus: zīdu, krepa viskozi un žakardu. Runājot par piegriezumu, jāteic, ka Indra atgriezusies pie tādiem aizmirstiem septiņdesmito gadu modes siluetiem kā godē un banānsvārki.  

Must-have: zīmola vizītkarte ir kokvilnas krekli. Dizainere demonstrēja ultramodernu variāciju: ar pagarinātām piedurknēm. Šādi krekli labi izskatās kopā ar svārkiem un biksēm, ko papildina dekoratīvas rišas.

RFW

RFW

RFW

RFW

RFW

Cinnamon Concept

Nosaukums Inside Outside raksturo ne tikai jaunās kolekcijas piekritēju ārējo veidolu – Outside, bet arī dzīvesveidu, domāšanu un filozofiju, uzsverot sievišķības dabisko un dziļo spēku – Inside. Kolekcijas pamatā ir augstvērtīgas merino, alpakas, mohēras vilnas izstrādājumi. Pateicoties roku darbam – adīšanai un pīšanai, izdevies atklāt šo materiālu unikālo kvalitāti. Galvenās kolekcijas krāsas ir piesātināta zaļa un zila, sulīga vīna krāsa.

Must-have: zīmolam Cinnamon Concept, neapšaubāmi, labi padodas sieviešu garderobes pamatsastāvdaļas: smalkas kleitas, minimālistiski trikotāžas kostīmi, rupja adījuma apjomīgi svīteri un sievišķīgi mēteļi.

RFW

RFW

RFW

RFW

RFW

Pohjanheimo (Igaunija)

Kolekcija – tie ir daudzi ikdienas komplekti, kas pienācīgi pasargā no ziemas sala un vēja. Apjomīgus, garus kašmira mēteļus var vilkt kopā ar brīvi krītošiem vilnas svārkiem, vienkāršas mohēras jakas, kurām ir kapuce, – komplektā ar  īsām piegulošām kleitām, atlasa kreklus – virs rupja piegriezuma svārkiem, bet saīsinātus bomberus – kopā ar mīkstiem flaneļa sporta tērpiem. Vēl nedaudz oversized, un gatavs komplekts, kas viegli valkājams, teicami piegriezts un ļauj bez īpašas piepūles lieliski izskatīties.

Must-have: Pohjanheimo vienkāršais greznums labi izskatās pamatelementos: kleitās, smalkās blūzēs, elegantos mēteļos.

RFW

RFW

RFW

RFW

RFW

Amoralle

Kolekcija ļaus ieslīgt brīnumainajā un valdzinošajā pasaku pasaulē. Ar mežģīnēm izšūti zīda modeļi paredzēti ne tikai buduāram un ikdienai, bet ir ideāli piemēroti sarkanajam paklājam un patiesi karaliskiem rautiem. Kolekcijā dominē delikāts zīds, gaisīgs šifons, tills un mīksts samts salikumā ar smalkām mežģīnēm, krāšņām bantēm un spalvu apdari. Krāsu palete – samtainie sārtie, aveņkrāsas, zaļie un safīra toņi – veidolam piešķir valdzinošu eleganci.

Must-have: šikas mežģīnes un maigs zīds. Smalka sieviešu veļa ir ārpus sezonas tendencēm, un tieši tāpēc tai jābūt katras sievietes arsenālā!

RFW

RFW

RFW

RFW

RFW

No Comments Yet

Comments are closed

FOLLOW US ON