Riga Fashion Week dalībnieku skatījumā

Anúsh

Ikviena modes nedēļa – tās vispirms ir kolekciju skates, modeļi, trendi…  Un, protams, publikas sajūsma.  Bet ko par notikumu domā paši dalībnieki?

Intervija 

Pohjanheimo galvenā dizainere Ulle Sūrhana-Pohjanheimo.

         Kas visvairāk pārsteidza modes nedēļā?

– Es uz Riga Fashion Week braucu jau vairākus gadus. Kopš pirmās vizītes šis pasākums mani savaldzinājis.  Patīkams pārsteigums bija saliedētība un sirsnīgā atmosfēra.

– Kas ir tie, kuriem vajadzētu apmeklēt modes skates, un kāpēc?

– Man ir ļoti svarīgi, lai skatītāju pulkā būtu visdažādāko preses izdevumu pārstāvji. Protams, nedrīkst aizmirst arī blogerus, kas kļuvuši par svarīgu mūsdienu modes pasaules sastāvdaļu.

Vēl vairāk, auditorijā jābūt dažādu modes industrijas sfēru cilvēkiem un, protams, pircējiem. Tad atgriezeniskā saikne būs vislietderīgākā un vispilnīgākā.

– Kāda atmosfēra valda skates aizkulisēs?

– Parasti saspringta un pat haotiska: uztraukumu ir atliku likām. Tomēr esmu ieguvusi daudzus jaunus draugus un partnerus tieši modes nedēļu aizkulisēs. Tātad, neraugoties uz haosu, atmosfēra kopumā ir draudzīga. Un vēl ir lieliska iespēja vērot, kā darbojas citi dizaineri, un brīvā brīdī ar viņiem parunāt par modi.

– Par kura trenda sekotāju ieteicat kļūt šopavasar?

– Es domāju, ka šajā un dažās nākamajās sezonās akcents jāliek tieši uz daudzslāņainību.  Cilvēkiem jābūt tik drosmīgiem un pašpārliecinātiem, lai riskētu un savienotu ērtumu, seksualitāti un greznumu. Personīgi es aicinu izmēģināt kaut ko jaunu un, tiecoties izskatīties moderni, neiet vieglāko ceļu.

Intervija

Stiliste friziere, Riga Fashion Team locekle Laura Silniece.  

         Kas visvairāk pārsteidza modes nedēļā?

– Ir patīkami, ka aizkulisēs nebija ne miņas no negācijām un spriedzes, tieši pretēji: gan modeļi, gan dizaineri bija atvērti sadarbībai, lai sasniegtu rezultātu un skatei piešķirtu noteiktu veidolu.

         – Kas demonstrējumu laikā notiek aizkulisēs?

         – Atmosfēra ir ļoti radoša! Dizaineri izsaka savas vēlmes, mēs tās izpildām, koordinējot darbību. Šķiet, ka vissarežģītāk ir pilnībā mainīt modeles tēlu, pēc viena iznāciena viņu sagatavojot nākamajam. Šādos gadījumos ar vienu meiteni darbojas trīs meistari reizē.

         – Ko gribētos redzēt nākamajā modes nedēļā?

         – Man būtu interesanti redzēt tēlus, kuros iemiesotas bijušo modes laikmetu vērtības, bet jaunā izpildījumā. Interesants būtu arī temats “vīrietis/sieviete”, ņemot vērā to, ka pēdējos gados unisex apģērbi kļuvuši par normu. Gribētos redzēt, kā dizaineri atspoguļos dzimumu atšķirības mūsdienu pasaulē.

         – Kuram frizūru trendam vajadzētu sekot, kuru novitāti izmēģināt  pašam?             – Joprojām modē ir viegli ilgviļņi, bet trends orientēts uz ļoti koptiem matiem. Visai ērts un viegli izpildāms variants ir zirgaste. To var modernizēt un padarīt kuplāku, izmantojot uzkasījumu vai moderno franču bizi.

 Intervija

Profesionāla modele Ilze Grickusa.

Kas iepriecināja modes nedēļā?

– Manā uztverē ļoti iespaidīga bija atklāšanas ceremonija Rīgas Motormuzejā. Starp mūsdienu modi un retromašīnām valdīja pilnīga harmonija. Un vēl – esmu sena Gruzijas dizaineru pielūdzēja, tāpēc biju priecīga, ka Riga Fashion Week ietvaros notika gruzīnu dizainera darbu skate. Man, kā cilvēkam, kas pārzina šīs industrijas “virtuvi”, ļoti patika, ka dizaineri bija domājuši ne tikai par apģērbiem, bet arī par scenogrāfiju un gaismu.

– Kuras nākamās sezonas tendences pārsteidza?

– Šajā gadā RFW ietvaros, tāpat kā visā pasaulē, galvenie temati skatēs ir feminisms, ironija un “nepareizi” salikumi. Viss, ko līdz šim bija grūti iedomāties, tagad ir modē. Visas robežas ir izdzēstas.

– Kāpēc jūs mīlat modi?

– Tāpēc, ka tā nav prognozējama. Nekad nezini, kas pēc dažiem gadiem tiks atzīts par trendu. Pēdējos gados var droši atvērt mammas un vecmāmiņas pūra lādi un kopā ar mūsdienu aksesuāriem valkāt to, kas iekritis acīs.

– Kurai modes tendencei grasāties sekot šajā sezonā?

– Es ļoti uzmanīgi sekoju modes trendiem, taču priekšroku dodu klasikai: melnā un baltā salikumam, brīvi krītošiem fasoniem. Šopavasar to visu papildināšu ar aktuāliem aksesuāriem. Tās būs kurpes ar masīvu zoli, dažādu faktūru apvienojums, volāni. Šādas detaļas klasikai piešķirs jaunu noskaņojumu.

No Comments Yet

Comments are closed

FOLLOW US ON