Expo Beauty: kā top skaistums

Irina Vikulova, Atklātā Baltijas vizāžistu konkursa vērtēšanas komisijas locekle:

– Piedalīšanās konkursos ir vizāžistu standartprakse. Tas attiecas gan uz iesācējiem, gan pieredzējušiem māksliniekiem. Pirmkārt, tā ir iespēja sevi pārbaudīt un noteikt savu ceļu šajā profesijā, otrkārt – sevi parādīt. Gatavojoties konkursam, meistars saprot, vai viņam piemīt sacensības gars un azarts, noslīpē simetriju un tīrību, uztrenē grima veidošanas ātrumu, kā arī izkopj fantāziju un paver savu sapņu pasauli.

Šogad Atklātais Baltijas vizāžistu konkurss notika 16. reizi. Katru gadu darbs tiek veikts vismaz divās kategorijās: podija grims, fantāzijas grims ar bodiārta elementiem, feisārts.  OMC noteikumiem atbilstošie radošā darba izpildes noteikumi ir nemainīgi. Lai dalībniekiem būtu interesantāk, mēnesi pirms “X dienas” Baltijas vizāžistu asociācija izziņo tematiku. Šoreiz tā bija “Mītu pasaule”: tas jaunradei ir plašs darba lauks, jo iespējami Skandināvijas, Senās Grieķijas, Krievzemes un Āzijas mīti.  Darbi tiek vērtēti pēc vairākiem kritērijiem: atbilstoši starptautiskajiem noteikumiem nosaka oriģinalitāti, tīrību, tehniku, simetriju, krāsu harmoniju, modeļa izvēli.

XVI Open Baltic Competition of Make-up Designers galvenais sponsors bija pasaulslavenais dekoratīvās kosmētikas profesionālais zīmols Paese.

FACEPAINTING

Mītu pasaule

Kas mākslinieku rosina radīt to vai citu tēlu? Kur meklējami fantāzijas avoti? Par to izteicās izstādes Expo Beauty 2017 ietvaros notikušā konkursa Facepainting uzvarētāji.

 expo beauty

Ugunsputns (1. vieta)

Autore: Anastasija Starodubceva (Studio Svetlana Kozlova)

Autores komentārs:

– Man Ugunsputna tēls ļoti iepatikās. Kāpēc? Gribējās izmantot vairāk krāsu, darbā parādīt savu noskaņojumu un mīlestību uz zīmēšanu. Turklāt Ugunsputns ir veiksmes un bagātības simbols. Vēlējos cilvēkus rosināt vērīgāk ieskatīties apkārtējā pasaulē, jo var būt, ka tavs brīnumputns atrodas pavisam tuvu.

expo beauty

Zaļais Džeks (2. vieta)

Autore: Valentīna Putriņa (Studio Svetlana Kozlova)

Autores komentārs:

– Ķeltu mitoloģija plaši izplatījusies visā Eiropā. Zaļais Džeks tiek uzskatīts par senu ķeltu simbolu. Tas ir meža gars. Ar ozola lapām aplipis koka gars, kas dzīvo ozola zaros. Viņš ir daudzu balāžu varonis. Ķeltu mitoloģijā koka gars tiek uzskatīts par pavasara un vasaras dievu. Gadu pēc gada, gadsimtu pēc gadsimta tas brīžiem pazūd, bet tad atkal atgriežas, demonstrējot nāves un atdzimšanas, dzīves uzplūdu un atplūdu miju.

expo beauty

Afrodīte (3. vieta)

Autore: Jūlija Vasiļjeva (Make-Up Atelier)

Autores komentārs:

– Nezinu kāpēc, bet Afrodīte bija pirmā, kas iešāvās prātā. Tomēr es līdz pēdējam brīdim nezināju, kā man tēls padosies. Iesākumā to redzēju pavisam citādu. Pēc vairākiem treniņiem kaut kas sāka iezīmēties. Rezultātā tapa iesprāgusi statuja. Un es izšķīros pa šo variantu.

FANTASY MAKEUP

Mītu pasaule

 expo beauty

Valkīra (1. vieta)

Autore: Diana Laiviniece (Make-Up Atelier)

expo beauty

Maiju indiānis (2. vieta)

Autore: Ekaterina Kočetova (Make-Up Atelier)

expo beauty

Feja (3. vieta)

Autore: Jekaterina Rudenko

expo beauty

Sirēna (4. vieta)

Autore: Olga Ščerbina (Profesionālā vidusskola RIMAN)

expo beauty

Eņģelis (5. vieta)

Autore: Viktorija Doļiņina (Rīgas Stila un modes tehnikums)

expo beauty

Dabas dieviete

Autore: Samira Mahmudova (Salons Beauty de Lux)

expo beauty

Harpija

Autore: Anastasija Kosireva (Profesionālā vidusskola RIMAN)

expo beauty

Gorgona

Autore: Violeta Tkačova (Profesionālā vidusskola RIMAN)

CREATIVE MAKE-UP

expo beauty

Tīņu emocijas (1. vieta)

Autore: Anna Lavrinoviča

expo beauty

Zefīriņš (2. vieta)

Autore: Elīna Osmanova

expo beauty

Uguns dieviete (3. vieta)

Autore: Dace Kļaviņa

expo beauty

Autore: Sanita Gronska

No Comments Yet

Comments are closed

FOLLOW US ON