ER klīnika: sava metodika, sava pieeja

Olga Bobrova

ER klīnika ārsta Romualda Erdmaņa vadībā darbojas jau septīto gadu,  specializējoties divos virzienos: gan vispārējā, gan arī estētiskajā medicīnā. Klīnikā tiek lietotas inovatīvas ārstēšanas metodes un izmantotas visjaunākās medicīnas tehnoloģijas un ierīces. Turklāt ārstēšana ir kompleksa.

ER klīnikas pacienti

Vēl nesen tā saucamie papēžu pieši bija tikai vecākās paaudzes problēma, taču tagad kaulu izaugumi (osteofīti) mēdz būt arī gluži jauniem cilvēkiem. Osteofītu rašanās cēloņi ir daudzi un dažādi: traumas, pārmērīga fiziskā slodze, liekais svars, plakanā pēda, regulāra augstpapēžu apavu valkāšana utt.

Klīnikā palīdzību meklē cilvēki, kuriem sāp mugura, locītavas, muskuļi, saites. Kā paskaidroja Romualds Erdmanis, elkoņa saišu iekaisums ir kaite, kas sevišķi bieži piemeklē sportistus (tenisistus, golferus), datoristus, profesionālus šoferus utt. Savukārt ceļa locītavas saišu iekaisumi nereti moka dejotājus, sportistus (t. s. lēcēja celis), tāda darba darītājus, kurā slodze ilgstoši gulstas uz locītavām.

Daudzi cilvēki cieš no artrozēm (deģeneratīvas locītavu izmaiņas) un artrītiem (iekaisuma procesi) un ar attiecīgām sūdzībām nāk uz ER klīniku.

er-klinika-001
Romualds Erdmanis

ER klīnika: kompleksa pieeja

ER klīnikas pieeja ārstēšanai ir kompleksa. Komplekss – tas ir nepieciešamo procedūru kopums. Piemēram, triecienviļņu terapija tiek apvienota ar mezoterapiju. Šādas medicīnisko metožu kombinācijas tiek praktizētas tikai šajā klīnikā.

Romualds Erdmanis skaidro: – Triecienviļņu terapija ir ārstēšana ar enerģijas (skaņas) viļņiem, kas sašķeļ patoloģiskos kalcinātus (sāļu nogulsnes), likvidē iekaisumu, uzlabo vietējo asinsriti. Pēc triecienviļņu terapijas procedūrām tiek piemērota mezoterapija.

– Procedūras būtība ir tāda, – paskaidro ārsts Viktors Hramkovs, – ka konkrētās problemātiskajās vietās ne sevišķi dziļi tiek ievadīti attiecīgi preparāti. Šāda kompleksa ārstēšana dod labāku un stabilu rezultātu.

Plazmoterapija

– Mūsu klīnikā, – stāsta Viktors Hramkovs, kas ir arī Latvijas Plazmoterapijas asociācijas prezidents, – ārstēšanai tiek izmantota autoplazma. Mēģenē pavisam nelielā daudzumā tiek paņemtas pacienta asinis un jau pēc dažām minūtēm izveidojas plazma tieši tādās «dzimto», tikai šim konkrētajam pacientam piemītošo komponentu proporcijās un kombinācijās, kādas ir raksturīgas vienīgi viņam.  Tāpēc nav nedz alerģisku, nedz arī citādu blakus reakciju.

Plazmoterapija tiek plaši lietota dažādu slimību un traumu, tostarp sporta traumu, kā arī alopēcijas (matu izkrišana) ārstēšanā.

Plazmoterapija nodrošina vērā ņemamu efektu arī estētiskās medicīnas jomā: uzlabojas ādas ārējais izskats, krāsa un kvalitāte, aktivizējas reģenerācijas procesi, paaugstinās ādas tonuss un izlīdzinās tās reljefs, mazinās grumbas. Rimstas arī ādas iekaisuma procesi, citstarp akne. Plazmoterapijas rezultāti ir ļoti labi.

Viktors Hramkova
Viktors Hramkova

Lāzerterapija

Diezgan bieži uz ER klīniku nāk pacienti ar dzimumzīmēm, pigmenta plankumiem vai citiem līdzīgiem veidojumiem uz sejas, kakla vai citas ķermeņa daļas ādas. Ķirurgs onkologs Romualds Erdmanis noteiks diagnozi un, ja nepieciešams, tos likvidēs ar lāzera palīdzību.

– Lāzerterapija mūsu klīnikā tiek plaši praktizēta, – apstiprina ER klīnikas vadītājs Romualds Erdmanis. – Mūsu ārsti strādā ar visjaunāko lāzeraparātu Fotona (ražots Slovēnijā). Rīgā šādi aparāti ir tikai divi. Šis multifunkcionālais aparāts sastāv no diviem lāzeriem: erbija lāzera un CO2 lāzera. Pateicoties šādai komplektācijai, ir iespējams atrisināt gandrīz vai visas lāzerterapijas ceļā risināmās problēmas. Viens lāzers tiek izmantots patoloģisku ādas veidojumu, pigmenta plankumu, rētu (kas palikušas pēc aknes, traumas, operācijas vai dzemdībām) likvidēšanai, ādas atjaunošanas procedūrās un tamlīdzīgi. Ar otru lāzeru likvidē paplašināto asinsvadu «rakstus» uz ādas, ārstē akni, nagu sēnīti, veic epilāciju, lāzeratjaunošanas un citas procedūras.

Lāzerprocedūras ER klīnikā tiek veiktas, izmantojot atvēsināšanas sistēmu, tāpēc nav sāpīgas un pacienti to laikā jūtas komfortabli.

Uz lāzeru droši var paļauties tie, kuri grib atbrīvoties no paplašinātajiem asinsvadiem. Šī disfunkcija parasti parādās uz sejas vai kājām un var likt sevi manīt jebkurā vecumā.

Romualds Erdmanis  saka: – Lāzera ietekmē paplašinātie asinsvadi salīmējas, taču no tā nav jābaidās. Cilvēkam asinsvadu ir gana daudz: «salīmēto» vietā atvērsies «rezerves» asinsvadi. Šī procedūra nerada nekādas neērtības, bet tikai palīdz atjaunot estētisko harmoniju un psiholoģisko mieru.

Lāzerterapija ir sevišķi efektīva cīņā pret akni. Lāzersildīšana aptur iekaisuma procesus, likvidējot patogēnos izsitumu ierosinātājus. Lāzerstars iekļūst tik dziļos ādas slāņos, kurus ar ārējiem līdzekļiem sasniegt nav iespējams. Arī pieeja piņņu ārstēšanai ER klīnikā ir kompleksa: tiek kombinētas lāzerterapijas un plazmoterapijas procedūras.

er-klinika-003

Viktors Hramkovs stāsta: – Pēc tam, kad ir «pastrādājis» lāzers, atkarībā no pacienta ādas stāvokļa autoplazma tiek vai nu klāta uz ādas, vai arī ievadīta ar injekcijām. Kompleksa aknes ārstēšana dod labus rezutātus. Lāzers efektīvi palīdz arī mazināt pēc traumām un operācijām palikušās rētas.

ER klīnikā ļoti populāras ir ar lāzera palīdzību veicamās atjaunojošās procedūras. Dažādas lāzermetodes tiek izmantotas krunciņu izlīdzināšanai, ādas savilkšanai, atjaunošanai un atveseļošanai.

Klīnikā lāzertehnoloģijas tiek apvienotas ar injicēšanas metodēm ādas izmaiņu, arī vecuma izraisīto izmaiņu, koriģēšanai, un tādējādi panāktie rezultāti ir labi un stabili.

Kā norādīja Viktors Hramkovs, injekcijām tiek izmantoti tikai ļoti kvalitatīvi sertificēti produkti un to savienojumi: hialuronskābe, gēls uz polinukleotīdu bāzes, autoplazma u. c.

Injekcijas ir efektīvākas par visiem nu jau nesaskaitāmajiem krēmiem, serumiem, emulsijām un citiem līdzekļiem, kuri ādas dziļākajos slāņos neiekļūst, bet iedarbojas tikai no ārpuses.

Lāzerprocedūru un injicēšanas procedūru (revitalizācija, autoplazmoterapija,  reģenerācija) kombinēšana ieņem īpašu vietu estētiskajā medicīnā un tiek uzskatīta par visefektīvāko neķirurģisko sejas un ķermeņa ādas atjaunošanas un kopšanas metodi.

er-klinika-004

Tikai vislabākie materiāli

ER klīnikas speciālisti jau sen un visnotaļ sekmīgi strādā ar itāliešu kompānijas BIOFORMULA preparātiem. Pēc Viktora Hramkova vārdiem, ER klīnikas ārsti orientējas uz piedāvāto materiālu augsto kvalitāti. BIOFORMULA preparāti – rūpnīcas I.R.A. (viena no Itālijā lielākajām ražotnēm) produkcija – ir lieliski pierādījuši savu vērtību gan estētiskajās procedūrās (revitalizācija, reģenerācija, kontūrplastika u. c.), gan arī ikdienišķajā ādas kopšanas praksē (kosmētika).

Viktors Hramkovs uzsver: – ER klīnikā praktizētās ārstēšanas metodes ir tik efektīvas tādēļ, ka mēs izmantojam kompānijas BIOFORMULA preparātus un to iedarbību pastiprinām ar plazmoterapiju. Un šīs efektivitātes garantija ir kompleksa ārstēšana.

ER klīnikas ārstiem ir liela praktiskā pieredze, turklāt viņi pastāvīgi pilnveido savas profesionālās zināšanas un kvalifikāciju, regulāri piedaloties dažādās pasaules valstīs rīkotajās konferencēs, semināros, kongresos un praktikumos. Ar to arī izskaidrojama ER klīnikas lielā autoritāte.

 

er-klinika-007

No Comments Yet

Comments are closed

FOLLOW US ON