Riga Fashion Week kolekcijas „Rudens-ziema 2012/13”

Riga Fashion Week 2012
Narciss

No 21. līdz 24. martam norisinājās kārtējā Rīgas modes nedēļa. Sezonas „Rudens-ziema 2012/13” kolekciju lielāko daļu, kā parasti, parādīja vietējie dizaineri. Bija arī viesi no Lietuvas, Igaunijas, Itālijas.

Narciss

Par iedvesmas avotu kolekcijas radīšanai kļuvusi šaha spēle, kas ar savu melnbalto dēli simbolizē polāru galējību pasauli, kurā mēs patlaban dzīvojam. Daži Alises Trautmanes kolekcijas tērpi, piemēram, melnbaltā žakete no alpakas vilnas ar aplikāciju – zirdziņu, pat tieši atspoguļo šaha tematiku.

Riga Fashion Week 2012
katyakatya shehurina

Kolekcija ir veiksmīgs piemērs tam, kā mežģīnes tiek izmantotas modernā, pragmatiskai un mērķtiecīgai sievietei domātā apģērbā. Lai gan no kolekcijas vēdī XX gadsimta sākuma krievu emigrācijas nostalģija, tomēr tā radīta sievietei, kura dzīvo paātrinātajā mūsdienu dzīves tempā. Puscaurspīdīgos audumos tērptie silueti ir valdzinoši trausli, bet vienlaikus neparasti spēcīgi un graciozi. Raksturīgākās šīs kolekcijas iezīmes – asa jostasvietas līnija, ažūras piedurknes, tērpu daudzslāņainība, rokām darināti izšuvumi, mežģīnes un zīds.

Riga Fashion Week 2012
Žanete Auziņa

Dizaineres mērķis bija radīt apģērbus visām dzīves situācijām, noturēt līdzsvarā mākslinieka fantāziju un mūsdienu sievietes praktiskumu. Kolekcija kopumā ir izdevusies stilīga, ļoti sievišķīga, tāda, kas paliek atmiņā.

Riga Fashion Week 2012
Pohjanheimo

Šī ir pirmā pilnīgā Julles Sūrhansas-Pohjanheimo prêt-à-porter kolekcija. Par iedvesmas avotu tās radīšanai kalpojis mūžam aktuālais brīnišķīgās Žaklīnas Kenedijas stils.

Riga Fashion Week 2012
Natālija Jansone

Kolekcijas Safran radīšanai dizainere izmantojusi dabisko zīdu un viskozi, kā arī īpašu saveltu vilnu mēteļiem un žaketēm. Visi modeļi ir viegli savstarpēji kombinējami un piestāv jebkura tipa figūrai. Šie apģērbi paredzēti harismātiskiem cilvēkiem neatkarīgi no viņu vecuma.

Riga Fashion Week 2012
Sarmīte Ostaņēviča

Sarmīte Ostaņēviča parādīja interesantu kolekciju ar izteikti iezīmētiem siluetiem dominējošajā melnajā un vara krāsā.

Riga Fashion Week 2012
D.EFECT

«Mana dārgā, kopš mūsu pirmās tikšanās brīža daudz kas ir mainījies… Cenšos palikt es pati un gribu, lai tu zinātu – es netiecos pēc citu cilvēku sajūsmas un atzinības. Es pati veidoju savu dzīvi. Es turos pretī pasaules tendencēm, mans tēls ir individuāls, un to nosaka dumpīgs gars. Neviens nezina, kas slēpjas zem mana mēteļa – plāna kleita vai kails, tetovējumiem klāts ķermenis…»

Mūžīgi tava, nepilnīgi pilnīgā D.EFECT sieviete.

Riga Fashion Week 2012
Red Salt

Indras Salcevičas jaunā kolekcija veltīta vientuļai sievietei pilsētā. Piektdiena… Vakars… Bet viņa ir viena, tērpā Red Salt. Plāni audumi, apģērbs apņem figūru, bet viņu neaizsargā.

Riga Fashion Week 2012
One Wolf

Kolekcijas pamatā – unisex džinsu modeļi. Debitējošajā šīs markas kolekcijā dominējošā krāsa ir melnā. Silueti ir lakoniski, galvenā loma atvēlēta askētiskām un skulpturālām formām, tērpus papildina dažādas detaļas un faktūras. Šī kolekcija intriģē ar savu fatālo noslēpumainību un pievilcību.

Riga Fashion Week 2012
Leitmotiv

Kolekcijas varone ir mērķtiecīga pilsētniece. Viņa izvēlas samta kleitas, zīda blūzes un vilnas mēteļus ar ādas ielaidumiem. Leitmotiv apģērbus raksturo bagātīga apdruka, kā arī tekstūru un krāsu daudzveidība.

Riga Fashion Week 2012
SockBox

Kolekcijas veidotājus iedvesmojis XX gadsimta sākums, kad modē valdīja greznība. Kolekcijā ir elegantas zeķes, veļa un nakts tērpi. Tos uzvilkusi, mūsdienu sieviete var atļauties būt vāja un trausla.

Riga Fashion Week 2012

No Comments Yet

Comments are closed

FOLLOW US ON