Carat: klasika, avangards un… unisekss

Carat

Alina Vagela
Foto: Marina Dulepina

Tēlu veido sīkumi, un reizē tie spēj mūs pasargāt no gadalaiku maiņas radītās grūtsirdības, dāvāt siltuma un mājīguma sajūtu, uzlabot garastāvokli. Tieši uz šo ideju balstījās Tendence, starptautiskā dizaina izstāde, kas no 29. augusta līdz 1. septembrim notika Frankfurtē pie Mainas. Pēc tradīcijas Tendence ietvaros bija noorganizēts specializētais salons Carat, kas atzīts par autoritatīvu pasākumu rotu ražošanā un realizēšanā. Tajā bija pārstāvēti visdažādāko marku izstrādājumi.

Starptautiskā kompānija JLR Collection parādīja juvelierizstrādājumu kolekciju Cocktail Collection. Kopējo iespaidu par to var raksturot ar vārdiem “klasika, kam sveša garlaicība”. Jaunās rotu līnijas mērķis ir palīdzēt sievietei, kombinējot dažādus elementus, patstāvīgi veidot un papildināt savu tēlu.

Carat
JLR Collection.

Juvelierkompānija Aniol ir slavena ar saviem novatoriskajiem risinājumiem un centieniem iemīļoto klasiku apvienot ar mūsdienīgām tendencēm, ko šoreiz pārstāv masīvas kaklarotas un aksesuāri pašpārliecinātām sievietēm.

Carat
Kreuchauff.

Lauruschkus ir kompānija, kas izplata elitāro Izraēlas marku Amaro un Adaya daudzveidīgos juvelierizstrādājumus: no ikdienas rotām un aksesuāriem līdz grezniem piekariņiem. Izstādē tika demonstrēti paraugi ar spilgti izteiktu austrumu kolorītu.

Carat
Lauruschkus.

Vācu juvelierkompānija Manu Schmuck izceļas ar novatorisku pieeju un noslieci uz krāsu un stila kontrastiem: tās izstrādājumi izceļas ar sudraba un dzeltenā zelta sapludināšanu.

Carat
Olga Ribler.

Kreuchauff kolekcija, kā stāsta tās veidotāji, ir sava veida vidutāja starp sievieti un materiālo pasauli. Kaut kas tāds, kas viņas emocijas un jūtas translē ārpasaulei.  Jaunajā kolekcijā, kā skaidro tās radītāji, atspoguļotas emocijas, ko viņi pasmēluši no glezniecības, kino un literatūras.  

Carat
Ernst Stein.

Sabīne Millere ir vācu dizainere, kas veido pēc formas avangardiskus un kvalitātes ziņā nevainojamus ultramodernus izstrādājumus. Viņas kolekcijā katra detaļa ir mazs mākslas darbs, kuru, pateicoties sīkiem, tikko samanāmiem elementiem, kas ir kompozīcijas pamatā, gribas ilgi pētīt.

Carat
Jasmin Jovy.

Jasmin Jovy ir vācu juvelierizstrādājumu marka, kuras produkciju izvēlas drosmīgas un elegantas dāmas. Daudzas kolekcijas ieturētas skarbā, izteikti urbānā stilistikā. Vēl viena markas īpatnība ir unisekss un atteikšanās no genderiskiem ietvariem.

Carat

Poļu zīmols Eva Stone stabili asociējas ar Eiropas juveliermodes jaunākajām tendencēm. Izstādē bija skatāmi mūsdienu mākslas garam atbilstoši labākie paraugi.

Schmück Dich Sophia Meier ir jauna vācu kompānija, kas specializējas plastīta un sudraba juvelierizstrādājumu ražošanā. Supermūsdienīgās rotu kolekcijas pērle ir lakoniska dizaina krāsaini gredzeni.

Carat

Ellis Mhairi Cameron kolekciju pamatā ir avangardiski sudraba izstrādājumi, gredzeni un brošas autoram raksturīgā, interesantā manierē.

Manuela Carl ir vācu juvelierkompānija, kurai raksturīgs viegli atpazīstams stils: īpašs smalkums un rūpīgi izstrādātas vissīkākās detaļas. Maigās līnijas un noapaļotā forma markas izstrādājumus dara īpaši sievišķīgus.

Carat
Stephisimo.

Vācu juvelierkompānija Plata Pati veido šedevrus no sudraba un upes pērlēm. Tās panākumu pamatā ir prasmīga rotaļāšanās ar kontrastiem.

Carat

Šveices marka Olga Ribler saistās ar grezniem izstrādājumiem, no kuriem strāvo nostalģija. Senatnes motīvi jūtami faktiski visos izstrādājumos (masīvi gredzeni ar lieliem dārgakmeņiem) un nosliece uz masīvu, viduslaikiem raksturīgu minimālismu.

Carat

Talents

Lai atbalstītu jaunos talantus, Tendence rīkotāji katru gadu organizē konkursu, kura finālistiem bez maksas tiek piešķirts stends speciāli ierādītā zonā Area of Talents. Salona Carat darbības laikā jaunajiem autoriem bija brīnišķīga iespēja parādīt savus darbus.

Carat
Katerina Reichova.

Debitantes Katerīnas Reihovas citplanētiskā stilistika ir izaicinājums ne tikai genderiskiem stereotipiem: viņas skarbais “metālisms” ir tāls arī no bēdīgi slavenās sievišķības.

Carat
Katerina Reichova.

Terēza Čermakova dod priekšroku lakoniskām formām un mūsdienīgai stilistikai.

Carat
Tereza Čermakova.
Carat
Tereza Čermakova.

Eli Art to Wear – tā ir dizainera Elinora Kohena marka. Viņš savus izstrādājumus darina no augstas kvalitātes sudraba minimālistiskā manierē.

Carat
Elinor Cohen. Eli Art to Wear.
Carat
Elinor Cohen. Eli Art to Wear.

Milans Novāčeks ir jauns čehu dizainers, kas tiecas sievišķīgo klasiku samierināt ar mūsdienīgumu. Turklāt nav pat vismazākā mājiena uz uniseksu, ar kuru jaunie autori bieži grēko. Taču, veidojot sievišķīgus modeļus un piedāvājot netradicionālus risinājumus, dizainers iemanās izvairīties no banalitātes.

Carat
Nicole Riegler.

Miriamas Gonisenas darbi izceļas ar eleganci un formu vienkāršību, sarežģītiem pinumiem un etniskiem motīviem, kas iemiesoti dārgmetālā.

Alesa Jostena parādīja, kādas var izskatīties plastīta rotas.

Carat
Alessa Joosten.

Mae Alandess ir visnotaļ ironisks autors, kura humors izpaužas ekstravagantos, taču nemainīgi simpātiskos un interesantos darbos.

Kārinas Heimbergas kolekciju pamatā ir XXI gadsimta sievietes arhitips, tā meklēšana un veidošana.

Carat

Viena no interesantām salona Carat īpatnībām ir juvelierizstrādājumu sagatavju un pusfabrikātu plašā izvēle. Lai gan tie paredzēti nevis izplatīšanai mazumtirdzniecībā, bet piegādāšanai ražošanas kompānijām, raibā detaļu daudzveidība pati par sevi rosina atcerēties sentenci: “Par dizaineru var būt katrs, taču ne jau katrs to zina.”

Carat

Zelta Terra Incognita

Anastasija Korecka

Izstādes Tendence ietvaros sarīkotā salona Carat publika un dalībnieki  īpašu interesi izrādīja par jaunā spāņu dizainera Huana Hosē Garsijas Martina darbiem.

Carat
Huans Hosē Garsija Martins.

Sacīt, ka viņa rotas ir neparastas, oriģinālas, savdabīgas, nozīmē nepateikt neko. Tās ir tik īpašas, it kā būtu nākušas no tālas pagātnes vai atlidojušas no nākotnes.

Viņš drosmīgi apvieno zeltu ar koku, gumiju, sveķus un papīru, akrilu ar varu un sudrabu. Un top mazi zelta Terra Incognita šedevri.

Carat

Garsija Martins ar juveliera amatu iepazinās bērnībā, vērojot mātes darbu. Vēlāk rotas darināja pats. Bet tagad konkursu Tahitian Pearl Thropy, Inhorgenta Munich un AN AWARDS laureāts, kā pats atzīst, “ne tikai darbojas ar rotām, bet arī flirtē ar mūziku un glezniecību”. Un savu poētisko pieeju rotu veidošanai salīdzina ar džeza kompozīcijām. Bez tām viņš pie darba vispār nesēžas. Bet, spriežot pēc viņa roku darinājumiem, Garsija Martins klausās ne tikai džezu, bet arī etnomūziku (My queen, Toys).

Carat

Un vēl viņu iedvesmo pati planēta Zeme. Dizainers jūsmo par dabas formām un materiāliem (varbūt tāpēc viņš saviem izstrādājumiem devis šādus nosaukumus – “Ainava”, “Mūžīgā bagāža”,  “Tropiskais galvaskauss”, “Kaķa midzenis”). Viņš nav vienaldzīgs arī pret urbānajiem motīviem (par to liecina “Metropole”, “Jumtu karalis”, ”Kad pilsētas ugunis apdzisušas”).

No Comments Yet

Comments are closed

FOLLOW US ON