ORIS: Īstie pulksteņi – īstajiem cilvēkiem

Real watches for real people („īstie pulksteņi – īstajiem cilvēkiem”) – tāds ir kompānijas Oris lozungs, un tas skan kā norādījums tiem dizaineriem, konstruktoriem un pulksteņmeistariem, kas strādā tajā pašā Helšteinas fabrikā, kur pirms 110 gadiem šī kompānija tika nodibināta.

Kompānijas Oris vēsture sākās pirms 110 gadiem Šveicē, Jura kalnos, klusajā Helšteinas pilsētiņā. Pulksteņmeistari Pols Katēns un Žoržs Kristiāns savu firmu nosauca tāpat kā tuvējo upīti – par Oris.

watch-jewelery-2016-2_89-96-58

Kompānijas dibinātāji bija apņēmušies ražot vislabākās kvalitātes pulksteņus, ko varētu pārdot par viskārdinošākajām cenām. Viņi nolēma paļauties uz industriālām ražošanas metodēm, tās papildinot ar novatoriskiem risinājumiem un izgudrojumiem.

Kompānija strauji attīstījās, iemantoja kvalitatīvu un vērtīgu pulksteņa ražotājas reputāciju. Fabrikā Oris 1910. gadā strādāja 300 cilvēku, bet līdz 1936. gadam kompānija, lai ražošanas līmeni paceltu līdz strauji augošajam noieta līmenim, atvēra fabrikas arī Holderbankā, Komo, Kurženā, Cīfenē, Herbetsvilā un Bjennē.

Ap 1970. gadu firma Oris ierindojās desmit lielāko Šveices pulksteņu kompāniju skaitā: tajā bija vairāk nekā 800 darbinieku, kas izgatavoja 1,2 miljonus rokas un galda pulksteņu gadā.

watch-jewelery-2016-2_89-96-6

Taču pulksteņu ražošanas uzplaukumu XX gadsimta 70. gadu sākumā pārtrauca krīze, kas tradicionālo Šveices pulksteņu industriju faktiski iznīcināja. Austrumāzijas valstīs ražoto lēto kvarca pulksteņu masveida imports noveda pie mehānisko pulksteņu globālā tirgus sabrukuma.

Pagājušā gadsimta 80. gados kompānija Oris savu uzmanību koncentrēja uz novatorisku mehānisko pulksteņu ražošanu. Tagad tā ir pilnīgi neatkarīga, attīstās un pieder pie tām Šveices pulksteņu kompānijām, kuras ražo tikai mehāniskos pulksteņus.

Visus 110 gadus kompānijas Oris attieksme pret mehānismu izstrādi bijusi novatoriska. Laikā no 1904. līdz 1981. gadam kompānijā konstruēti 229 pašu kalibri.

Oris pulksteņi atpazīstami pēc to mehānismā uzstādītā firmai raksturīgā sarkanā automātiskās uzvilkšanas sistēmas rotora, kas simbolizē dedzīgo attieksmi pret tradicionālo pulksteņu ražošanu.

watch-jewelery-2016-2_89-96-59

No Comments Yet

Comments are closed

FOLLOW US ON