Modes tendences Prêt-à-porter „Pavasaris-vasara 2016” kolekcijas 1. daļa

ANÚSH

Āda

Neaizstājamā āda

Āda joprojām ir galvenais vasaras sezonas materiāls. Ādas apģērbi kļuvuši par sava veida izaicinājumu, tie asociējas ar neatlaidību un dzīvnieku instinktiem.  Šajā sezonā lakoniskas melnas kleitas demonstrēja Hermes un Mugler, bet seksuālas kleitas ar izgriezumiem un perforāciju – zīmoli Roberto Cavalli un Valentino. Svārki ar aromātu ir viens no pašiem spilgtākajiem šīs vasaras trendiem, un tieši šādus svārkus varēja redzēt Aquilano Rimondi un Michael Kors skatēs.

TrendsRišas

Aizkustinoši volāni   

Pavasarī nekur nesprukt no romantikas, bet rišas romantisku padara ikvienu tērpu – no kleitas līdz atturīgam lietišķam kostīmiņam. Šī sezona noris volānu un rišu zīmē. Un tas vienlīdz attiecas uz apģērbiem un aksesuāriem. Modē ir gan ierastās bārkstis kā, piemēram, Valentino kleitās, gan aizkustinoši volāni, kādi rotā Balenciaga un Francesco Scognamiglio tērpus. Dodot neslēptu mājienu uz vintāžas tendencēm, kleitas, kuras no galvas līdz kājām klāj volāni, piedāvā Alexander McQueen dizaineri, bet modes nams Valentin Yudashkin – apģērbus spāņu flamenko stilā.

TrendsPuķes

Ziedošs dārzs

Parādoties siltai saulītei, daba atdzīvojas, bet puķes saplaukst ne tikai pļavās un dārzos, bet arī uz modes dāmu kleitām.  Puķu apdrukas katru pavasari ir viens no trendiem. Arī šī sezona nav izņēmums. Īpaši aktuālas tās ir garajās kleitās no plāna, plūstoša auduma (Elie Saab un Dolce & Gabbana). Visdažādāko šķirņu puķes saplaukušas arī uz kleitām no blīvas faktūras audumiem, kā bija redzams Andrew Gn skatēs, un uz virsdrēbēm, jakām un vasaras mēteļiem, ko piedāvā Emporio Armani un Gucci. Topā ir ar puķēm, stiebriem un lapām pārklāti aksesuāri.

TrendsDzīvnieku pasaulē

Dzīvnieku pasaule

Tiklīdz laiks kļūst siltāks, cilvēkus aizvien vairāk vilina daba. Līdz ar faunas motīviem apdrukā un dabisko ādu modē nāk arī dzīvnieku attēli uz drēbēm un aksesuāriem. Čūskas «iekārtojušās» uz Gucci markas biksēm un apaviem, bet lauvas – uz Roberto Cavalli žaketēm. Turklāt īpašas simpātijas dizaineri izjutuši pret Āfrikas faunu, jo tieši ar šo kontinentu taču asociējas karsta saule un mežonīga daba. Žirafu un papagaiļu attēli rotā Paul&Joe un Rochas modeļus.

TrendsVaravīksne

Gluži kā varavīksne krāsaini sapņi

Ja atskatāmies vēsturē, redzam, ka varavīksnes attēls savulaik izmantots gan hipiju subkultūrā, gan tiek lietots geju aprindās kā prieka un brīvās mīlas simbols. Ko īsti dizaineri ar to domā, tas ir noslēpums, bet kleitas varavīksnes krāsās ir viens no sezonas hitiem.  Tās piedāvā modes namu Tommy Hilfiger un Christopher Kane dizaineri.  Aktuālas ir arī spilgtas svītras, košas jostiņas, somas un apavi ar bārkstīm, kā demonstrēja Chloe.

TrendsCaurspīdīgums

Caurspīdīgs mājiens

Ne jau velti mēs peldsezonai gatavojamies iepriekš: ieturam diētu un ejam uz sporta zāli.  Modē ir caurspīdīgi audumi, tātad gan pastaigā pa pludmali, gan sēžot kafejnīcā var demonstrēt slaidas kājas, kā piedāvā Loewe, vai plakanu vēderiņu, kā bija redzams Bluemarine skatē.  Caurspīdīgums var būt ne tikai seksuāls, bet arī romantisks. Par to ir pārliecināti Givenchy un Gucci dizaineri, tāpēc šajā sezonā piedāvā dot priekšroku plānām kleitām pasteļtoņos ar maigām aplikācijām.  Baltijas modes dāmām noteikti patiks caurspīdīgu un blīvāku joslu apvienojums vienā komplektā, jo rezultātā tiek iegūts noslēpumains un koķets look. Šādu efektu izmantojuši Michael Kors, Marchesa, Damir Doma un citi.

TrendsTīkls

Noķerta tīklā

Kad gan lai valkājam caurspīdīgus apģērbus, ja ne pavasarī un vasarā? Un visdrosmīgākajām dāmām jāteic, ka modē ir arī tāds risinājums, kad auduma kā tāda vispār nav.  Dažāda veida tīklus piedāvā Acne Studios un Alexander McQueen. Afrikāņu motīvi harmoniski izskatās kopā ar tīkliem piesātinātos toņos (Valentino). Modes namu Akris un Proenza Shouler dizaineriem iepatikusies ideja par šādām oriģinālām kleitām sniegbaltā krāsā apvienojumā ar sporta apaviem un papēžu kurpēm.

TrendsLāzergriešana

Mūsdienu tehnoloģijas attīstās ļoti strauji, un mode, izmantojot zinātnes sasniegumus, šim progresam seko.  Vairums dizaineru par lāzergriešanas pamatu izmanto ādu, kura rezultātā kļūst vieglāka, gaisīgāka.  Jaunā veida mežģīnes redzamas Roberto Cavalli kolekcijā. Lāzerapstrāde ļauj iegūt visdažādākos efektus: no viegla caurspīdīguma, kā tas redzams Sportmax skatēs, līdz sarežģītam idejiskam zīmējumam kā  Burberry Prorsum gadījumā.

Trends

No Comments Yet

Comments are closed

FOLLOW US ON