Carat: kā vienmēr, oriģināls

CaratDace Ozola

Kā vienmēr, izstādes Tendence ietvaros tās rīkotāji bija noorganizējuši specializēto salonu Carat. Un, kā vienmēr, uz to platā straumē plūda apmeklētāji. Tas ir saprotams: tur bija pārstāvēts pats Skaistums. Visā savā krāšņumā. Lai gan šis salons ar vērienīgumu nevarēja lepoties, tā kvalitāte bija visaugstākajā līmenī.

Carat
Hultquist Copenhagen.

Carat

Bija eksponēti juvelierizstrādājumi, dārgmetāli un dārgakmeņi, kā arī tas viss kopā. Bija “izejvielas”, no kurām var veidot vai iegūt ko īpaši oriģinālu: akmentiņus, aksesuārus, furnitūru, atsevišķas detaļas.

Carat
Roy Brditschka. Lorena.
Carat
Manu Schmuck.

Šis salons uzskatāmi atspoguļoja jau agrāk iezīmējušos tendenci: vēl pavisam nesen akūti modernais sārtais zelts savas pozīcijas zaudē.  Šo materiālu veiksmīgi nomaina zelts un sudrabs, tā sakot, tīrā veidā.

Topā ir oriģinālas dekoratīvas, neparastas formas. Kā jau eksperti prognozēja, pie tendencēm arī pieskaitāma gan allaž aktuālā klasika, gan plaši iecienītais etnostils. Lai radītu oriģinālas rotas, mūsdienu dizaineri no dažādām tautām pārņēmuši to ornamentus un zīmējumus.

Carat

Carat

Hultquist Copenhagen juvelierizstrādājumi darināti no sudraba un zelta. Rotām izmantoti Swarovski kristāli, kvarcs, upju pērles un čehu pērlītes.

Carat
Leetal Kalmanson.

Austrijas markas Lorena izstrādājumos bieži vien izmantots melnās un baltās krāsas salikums.  Par akcentu kalpo upju pērles.

Carat
Shenhav.

Manu Schmuck rotām savdabīgumu piešķir spēlēšanās ar zelta un sudraba kontrastiem. Lai gan stiprinājumi tehniskajā ziņā ir ļoti sarežģīti, izstrādājumi izskatās smalki un viegli.

Vācu zīmola Qudo rotām raksturīgs elegants izpildījums un smalki materiāli.

Carat
Qudo

Vācu dizaineres Manuelas Karl kolekcijai raksturīgas ekstravagantas formas, dekoratīvas pērles vai krāsaini akmentiņi.

Carat
Manuela Carl

Ar rokām darināto rotu darinātāja iedvesmu smēlusies no organiskajām dabas formām.

Carat
Eva Stone
No Comments Yet

Comments are closed

FOLLOW US ON