Dace Ozola
Kā vienmēr, izstādes Tendence ietvaros tās rīkotāji bija noorganizējuši specializēto salonu Carat. Un, kā vienmēr, uz to platā straumē plūda apmeklētāji. Tas ir saprotams: tur bija pārstāvēts pats Skaistums. Visā savā krāšņumā. Lai gan šis salons ar vērienīgumu nevarēja lepoties, tā kvalitāte bija visaugstākajā līmenī.

Bija eksponēti juvelierizstrādājumi, dārgmetāli un dārgakmeņi, kā arī tas viss kopā. Bija “izejvielas”, no kurām var veidot vai iegūt ko īpaši oriģinālu: akmentiņus, aksesuārus, furnitūru, atsevišķas detaļas.


Šis salons uzskatāmi atspoguļoja jau agrāk iezīmējušos tendenci: vēl pavisam nesen akūti modernais sārtais zelts savas pozīcijas zaudē. Šo materiālu veiksmīgi nomaina zelts un sudrabs, tā sakot, tīrā veidā.
Topā ir oriģinālas dekoratīvas, neparastas formas. Kā jau eksperti prognozēja, pie tendencēm arī pieskaitāma gan allaž aktuālā klasika, gan plaši iecienītais etnostils. Lai radītu oriģinālas rotas, mūsdienu dizaineri no dažādām tautām pārņēmuši to ornamentus un zīmējumus.
Hultquist Copenhagen juvelierizstrādājumi darināti no sudraba un zelta. Rotām izmantoti Swarovski kristāli, kvarcs, upju pērles un čehu pērlītes.

Austrijas markas Lorena izstrādājumos bieži vien izmantots melnās un baltās krāsas salikums. Par akcentu kalpo upju pērles.

Manu Schmuck rotām savdabīgumu piešķir spēlēšanās ar zelta un sudraba kontrastiem. Lai gan stiprinājumi tehniskajā ziņā ir ļoti sarežģīti, izstrādājumi izskatās smalki un viegli.
Vācu zīmola Qudo rotām raksturīgs elegants izpildījums un smalki materiāli.

Vācu dizaineres Manuelas Karl kolekcijai raksturīgas ekstravagantas formas, dekoratīvas pērles vai krāsaini akmentiņi.

Ar rokām darināto rotu darinātāja iedvesmu smēlusies no organiskajām dabas formām.
