Kolekcijas Haute Couture: stilīgi un sievišķīgi

HauteCouture

Augstās modes nedēļas ietvaros Parīzē notika sezonas «Rudens-ziema 2017/18» kolekciju Haute Couture skates. Dizaineri pārliecināja par to, ka pat aukstajā sezonā nav jāatsakās no viegluma, caurspīdības un krāsām. Un iepriecināja ar stilīgiem tērpiem, graciozām līnijām un greznu apdari.

Elie Sab

Brīnumpasaka

Elija Sābs parādīja īstu burvestību ar nosaukumu «Leģenda par kritušajiem karaļiem». Kā lai raksturo  šo kolekciju – te ir šauri ņieburi un plati svārki, puscaurspīdīgs muslīns un tills, zīds un gipīra mežģīnes, zelta izšuvumi, kažokādas un spalvas, heraldiski ornamenti… Samta jostas, somiņas, ņieburi un lentes padarīja tērpus vēl jo sievišķīgākus.

HauteCouture

HauteCouture

HauteCouture

Giambattista Valli

Oda sievietes skaistumam

Sava dārza ziedus Džambatista Valli it kā ar vienu rokas mājienu pārvērtis izšuvumos, apdrukās un aplikācijās. Un radījis kolekciju – vakarkleitas un kokteiļkleitas, kas raisa asociācijas ar svaigu puķu pušķi, kuram izjūkot ziedi nobiruši uz puscaurspīdīgajām kleitām. To gaisīgās konstrukcijas pārsteidza ar eleganci. Tika parādīti arī kupli daudzkārtaini šifona tērpi.

HauteCouture

HauteCouture

HauteCouture

HauteCouture

Christian Dior

Grācija un drosme

Rudens-ziemas kolekciju Marija Grācija Kirī, sieviešu līniju mākslinieciskā direktore, veltījusi modes nama 70. gadadienai. Par iedvesmu kalpojusi Albēra Dekarisa 1953. gada gravīra – karte, kas atspoguļo Diora «iekarojumus» visos piecos kontinentos. «Vīriešu» materiāli ideāli salāgoti ar izsmalcinātiem sievišķīgiem siluetiem. Galvenās krāsas – melnā un pieklusināti pelēkā. Galvenais aksesuārs – šaura ādas josta, kas pasvītro grāciju un drosmi.

HauteCouture

Chanel

Lakonisms un atturība

Kolekcija ir grezna un tomēr atturīga: apaļīgas formas piedurknes, taisni silueti, striktas līnijas, lentes un pat kleita kā lente. Katru stilīgo tērpu Karls Lāgerfelds papildinājis ar cepurīti: tieši ar to savu tēlu sāka veidot arī la Grande Mademoiselle.

HauteCouture

 Zuhair Murad

Romantiska elegance

Šo kolekciju radīt dizaineru iedvesmojušas slavenās amerikāņa Čārlza Dana Gibsona izlolotās Gibson Girls: slaidas, pašpārliecinātas un bezgala sievišķīgas. Pateicoties maigajām nokrāsām, kolekcija izdevusies romantiska un eleganta, taču par pieticīgu gan to nevarētu atzīt: caurspīdīgas, ar pērlītēm un puķēm izšūtas kleitas, augsti šķēlumi, atkailināti pleci, dziļi dekoltē…

HauteCouture

HauteCouture

Ralph&Russo

Rafinēts maigums

Šā modes nama kolekcija ir greznības un šika kvintesence. Dārgi audumi, zelta izšuvumi, strazi un apjomīgi organzas ziedi, smalks sarežģīts roku darbs… Un vēl – pieguloši «nāru» silueti un «plikas», tikai izšuvumiem piesegtas kolonnveida kleitas, galvu reibinoši volāni, daudzkārtainu svārku kaskādes.

HauteCouture

HauteCouture

Tony Ward

Izsmalcināta greznība

Šajā kolekcijā apkopotas greznas vakarkleitas, rotātas ar mirdzošiem akmentiņiem, ziedu izšuvumiem un apjomīgām aplikācijām. Piesātinātas dziļas krāsas, lieliska apdare, skaisti audumi. Stilīgi, sievišķīgi un spilgti.

HauteCouture

HauteCouture

Armani Privé

Sievišķīga epatāža

Šajā kolekcijā dominē melnā, violetā un fuksiju krāsa. Šur tur parādījās arī pastelis. Īpaši pievilcīgs šķita dekors. Gandrīz visi modeļi bija dāsni rotāti: stikla zīļu ziedi, prāvas pajetes, spalvas un spīguļi. Tēlu galīgajam slīpējumam maestro Armani izvēlējies cepurītes ar plīvuru, klačus, masīvas rokassprādzes, gredzenus un auskarus.

HauteCouture

Jean Paul Gaultier

Indiešu kino

Dizaineru Žanu Polu Gotjē acīmredzot iedvesmojuši Indijas sieviešu tēli. Tieši tāpēc jaunajā kolekcijā parādījušies tradicionālajiem indiešu tērpiem raksturīgi elementi. Tiek piedāvāti tērpi ar šauru vidukli, toties plecu daļa ir paplatināta, turklāt vēl ne sevišķi dabiskā veidā. Arī Indijas etnika ir pārspīlēta. Radās iespaids, ka modeles izkāpušas no mūsdienu indiešu kinofilmām.

HauteCouture

Atelier Versace

Tik un tā seksualitāte

Donatella Versače atkal nolēmusi nerīkot grandiozu skati, bet nodemonstrēja tikai 19 tēlus, faktiski šedevrus. Kleitas, kas šķiet gluži vai čaklu zirneklīšu noaustas, zelta «čūskādas» kostīmi, «bronzas» izšuvumi… Un, lai gan sinjora Versače paziņoja, ka «šajā kolekcijā mazāk uzmanības veltījusi demonstratīvai seksualitātei», kolekcija tik un tā iznākusi seksuāla, vienlaikus maiga un agresīva.

HauteCouture

HauteCouture

No Comments Yet

Comments are closed

FOLLOW US ON