Koķetības simbola atgriešanās

collection-007

Taisnība ir uzvarējusi: beidzot atgriežas gadiem ilgi novārtā pamestais, bet tik ļoti stilīgais aksesuārs – piespraude. Dizaineri, atcerējušies par šo, iespējams, vissenāko rotu veidu, piedāvā mums veselas piespraužu kolekcijas. Turklāt tagad skaitās moderni piespraudes nēsāt ne jau tā, kā tās nēsāja veco laiku modes dāmas: lielās – pie apkakles, miniatūrās – uz pleca. Tagad tās tiek spraustas pie jostām un somām, svārkiem un cepurēm, jakām un pat apakšveļas.

Graff

Modes nama dizaineri piedāvā apburošas piespraudes – mīlīgus bučojošos putniņus.

Graff. “Love Birds”.
Graff. “Love Birds”.

Van Cleef & Arpels
Šis franču modes nams jau faktiski ir specializējies uz piespraudēm un regulāri veido veselas kolekcijas. Nesenā Le Secret Collection nebūt nav izņēmums. Piemēram, piespraude Sous son aile («Zem viņa spārna») – papagailis ar koraļļa galvu un perlamutra knābi sēž starp puķēm, kuru ziedlapiņas klātas rubīniem.

Van Cleef & Arpels. “Sous Son Aile” (Le Secret Collection).
Van Cleef & Arpels. “Sous Son Aile” (Le Secret Collection).

Chanel Jewellery

Šā zīmola izstrādājumu vidū gan šis aksesuārs ir visai reti sastopams – tikai kā augstās mākslas paraugs. Piemēram, piespraude Jeanne no kolekcijas Coco avant Chanel, kas veltīta la Grande Mademoiselle karjeras sākumam. Savukārt cita rota – kamēlija, kas izgatavota no pelēkā un rozā špineļa, rozā safīriem un briljantiem, – radīta par godu aktrisei un dziedātājai Žannai Dairisai, kura cepures pasūtīja pie Koko.

Chanel Jewellery. Jeanne.
Chanel Jewellery. Jeanne.

Dior Jewellery

Šis modes nams piespraudes laiž klajā tikai īpašos gadījumos. Piemēram, lai no jauna uzspodrinātu Versaļas slavu. Viena no pēdējām kolekcijām tā arī saucas: Dior à Versailles. Kolekcijā ietilpstošie izstrādājumi imitē slavenās pils arhitektūras detaļas, un katrs no tiem saucas tāpat kā attiecīgā greznā zāle: piemēram var minēt piespraudi Salon d’Apollon no baltā un sārtā zelta, oksidēta sudraba un briljantiem vai arī piespraudi Salon de Diane no dzeltenā zelta ar lielu smaragdu.

Dior Jewellery. Salon d’Apollon (Versailles Collection).
Dior Jewellery. Salon d’Apollon (Versailles Collection).
Dior Jewellery. Salon de Diane (Versailles Collection).
Dior Jewellery. Salon de Diane (Versailles Collection).

Axenoff Jewellery

Pjotra Aksenova radītajām rotām, protams, ir «krievu saknes». To apliecina, piemēram, piespraude Eagle, kas veidota ordeņa formā no sudraba, emaljas, bezkrāsainiem topāziem un granātiem. Vai arī emaljas piespraudes ar Vasilija Svētlaimīgā katedrāles vai balerīnas Tamāras Karsavinas attēliem. Tie, kuri noskatījušies īstu ažiotāžu sacēlušo filmu «Matilde», lai zina, ka prīmabalerīnas Kšešinskas lomas atveidotājas rotas ir Axenoff Jewellery izstrādājumi. BBC miniseriāla «Karš un miers» galveno varoņu dārglietas arī ir Pjotra Aksenova fantāzijas un darba augļi.

Axenoff Jewellery.
Axenoff Jewellery.
Axenoff Jewellery. “Tamara Karsavina”.
Axenoff Jewellery. “Tamara Karsavina”.
Axenoff Jewellery. Eagle.
Axenoff Jewellery. Eagle.

collection-008

No Comments Yet

Comments are closed

FOLLOW US ON